Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Statistica. Polskie bogactwa naturalne. Sporo gazu i węgla, ale najwięcej mamy srebra

0
Podziel się:

Miliardy złotych leżą pod polską ziemią. Nie licząc nawet trudno wydobywalnego gazu z łupków i tak nasze roczne wydobycie zaspokaja sporą część zapotrzebowania na błękitne paliwo. Na czym jeszcze możemy zarobić?

Statistica. Polskie bogactwa naturalne. Sporo gazu i węgla, ale najwięcej mamy srebra
(Wirtualna Polska)
bEEhdlGZ

Miliardy złotych leżą pod polską ziemią. Nie licząc nawet trudno wydobywalnego gazu z łupków, nasze roczne wydobycie zaspokaja sporą część zapotrzebowania na błękitne paliwo. Na czym jeszcze możemy zarobić?

Naukowcy twierdzą, że lepszy niż gaz łupkowy jest gaz z piaskowców. Możemy go mieć nawet w ilości 200 mld metrów sześciennych. Jego jednak nadal raczej szukamy niż wydobywamy. Nadal dużo większe korzyści przynosi nam wydobycie węgla kamiennego i brunatnego. Zdaniem prestiżowego raportu BP World Energy, Polska zajmuje miejsce 9. pod względem wydobycia tego surowca.

bEEhdlHb

Prawdziwe pieniądze zarabiamy jednak na czym innym. Co to takiego? Obejrzyj najnowszy odcinek programu Statistica.

_ Statistica to program przygotowywany przez dziennikarzy Money.pl i Wiadomości.wp.pl. Pokazujemy w nim niecodzienne liczby w zupełnie innowacyjnym wydaniu. Znajdując nietypowe badania i dane statystyczne, budujemy z nich nieoczekiwane zestawienia, prezentując je na animowanych infografikach. Zamiast pytać gadające głowy „co sądzą o...” my pokazujemy tylko i aż liczby. _

bEEhdlHC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)