Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Madejski, Marcin Lis
|
aktualizacja

Strajk nauczycieli. Broniarz przeprasza rodziców. "Nie chciałem ich straszyć"

928
Podziel się

- Jeśli rodzice poczuli się przestraszeni moimi słowami, to śmiało mogę powiedzieć, że nie było to moim celem i mogę ich przeprosić - mówi w TVN24 szef ZNP Sławomir Broniarz. Tym samym odniósł się do wcześniejszej wypowiedzi o promocji uczniów do wyższych klas.

Szef ZNP zapewnia, że nie chciał straszyć rodziców
Szef ZNP zapewnia, że nie chciał straszyć rodziców (WP.PL)
bDAokupx

Broniarz dodał w rozmowie, że jego słowa miały być "sygnałem przebudzenia" dla minister Anny Zalewskiej.

- Strajk to nie wszystko. Mamy w ręku potężny oręż jakim jest promocja uczniów. Jeśli go wykorzystamy, to edukacji grozi kompletny kataklizm - mówił wcześniej w wywiadzie z Radiem Zet prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Słowa Broniarza spotkały się z krytyką głównych polityków PiS. - Wypowiedzi Broniarza szefa ZNP są skandalem i grą polityczną. Zapowiedź sparaliżowania systemu oświaty oraz próba wykorzystania dzieci, młodzieży oraz rodziców jest absolutnie niedopuszczalna - napisała w serwisie społecznościowym rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

bDAokupz

- To działanie wyjątkowe nieodpowiedzialne, dla którego nie ma usprawiedliwienia - tak słowa Broniarza komentowała z kolei rzeczniczka MEN Anna Ostrowska.

Zobacz także: Sławomir Broniarz cytuje "klasyka". "Te pieniądze nam się należą". Obejrzyj wideo:
bDAokupF

Sławomir Broniarz mówił wcześniej w Radiu Zet, że za promocję uczniów do wyższych klas czy ukończenie przez nich szkół odpowiadają Rady Pedagogiczne. Gdyby te podjęły decyzję o wstrzymaniu promocji, wszyscy polscy uczniowie nie zdaliby do kolejnej klasy lub szkoły, a rekrutacja na studia zostałaby wstrzymana.

- Chcielibyśmy, żeby rząd miał tego świadomość – dodał w wywiadzie radiowym Sławomir Broniarz.

Na 8 kwietnia nauczyciele zaplanowali ogólnopolski protest. W tej chwili trwają związkowe referenda strajkowe w szkołach.

bDAokupG

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAokuqa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(928)
kiedy ?
2 lata temu
kiedy towarzysz broniasz zostanie odspawany od stołka ?
FDGFCJGFLMNK,...
2 lata temu
BRONIARZA POCISGNAC DO ODPOWIEDZIALNOSCI ZA STRESOWANIE DZIECI PRZED EGZAMINAMI
Arco
2 lata temu
Panie Broniarz my rodzice dobrze wiemy że nauczyciele powinni więcej zarabiać ale trzeba uczciwie powiedzieć że rząd PIS próbuje podnosić pensje wszystkim aby to żyło się lepiej każdemu. Natomiast straszenie nas że oto nasze dzieci mogą nie być promowane.To skandal.Jestem za tym aby nauczyciele zarabiali więcej ale również aby ich praca była służbą a nie orężem do wojny politycznej oraz wzniecania w nas rodzicach gniewu i podsycania emocji.Cierpliwości.
bDAokuqb
ronin
2 lata temu
No to załatwił nauczycielom poparcie rodziców i uczniów jak Rabiej Koalicji Europejskiej !!
belferka
2 lata temu
Trzeba było pomyśleć wcześniej. Panu już dziękujemy.
...
Następna strona