Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Madejski,Marcin Lis
|
aktualizacja

Strajk nauczycieli. Broniarz przeprasza rodziców. "Nie chciałem ich straszyć"

928
Podziel się:

- Jeśli rodzice poczuli się przestraszeni moimi słowami, to śmiało mogę powiedzieć, że nie było to moim celem i mogę ich przeprosić - mówi w TVN24 szef ZNP Sławomir Broniarz. Tym samym odniósł się do wcześniejszej wypowiedzi o promocji uczniów do wyższych klas.

Szef ZNP zapewnia, że nie chciał straszyć rodziców
Szef ZNP zapewnia, że nie chciał straszyć rodziców (WP.PL)

Broniarz dodał w rozmowie, że jego słowa miały być "sygnałem przebudzenia" dla minister Anny Zalewskiej.

- Strajk to nie wszystko. Mamy w ręku potężny oręż jakim jest promocja uczniów. Jeśli go wykorzystamy, to edukacji grozi kompletny kataklizm - mówił wcześniej w wywiadzie z Radiem Zet prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Słowa Broniarza spotkały się z krytyką głównych polityków PiS. - Wypowiedzi Broniarza szefa ZNP są skandalem i grą polityczną. Zapowiedź sparaliżowania systemu oświaty oraz próba wykorzystania dzieci, młodzieży oraz rodziców jest absolutnie niedopuszczalna - napisała w serwisie społecznościowym rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

- To działanie wyjątkowe nieodpowiedzialne, dla którego nie ma usprawiedliwienia - tak słowa Broniarza komentowała z kolei rzeczniczka MEN Anna Ostrowska.

Zobacz także: Sławomir Broniarz cytuje "klasyka". "Te pieniądze nam się należą". Obejrzyj wideo:

Sławomir Broniarz mówił wcześniej w Radiu Zet, że za promocję uczniów do wyższych klas czy ukończenie przez nich szkół odpowiadają Rady Pedagogiczne. Gdyby te podjęły decyzję o wstrzymaniu promocji, wszyscy polscy uczniowie nie zdaliby do kolejnej klasy lub szkoły, a rekrutacja na studia zostałaby wstrzymana.

- Chcielibyśmy, żeby rząd miał tego świadomość – dodał w wywiadzie radiowym Sławomir Broniarz.

Na 8 kwietnia nauczyciele zaplanowali ogólnopolski protest. W tej chwili trwają związkowe referenda strajkowe w szkołach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(928)
korepetytor
3 lata temu
Broniarz wyrasta na model nauczyciela-szuja. To nie może być dobre dla przyszłości szkolnictwa a już na pewno jako wzór dla młodych dzieci.
byłu nauczyci...
3 lata temu
broniarz z sadu nie wyjdziesz ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,od jutra kazdy strajkujacy to smiec,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,nie macie za nic etyke zawodu,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,zwolnic dziadostwo,,,,,,,,,,,,,,,niechcesz to nie pracuj,,,,,,,,,,,,,,,tak jest w innych zawodach,,,,,,,,,,,,,,nie pasuje zmien zawod,,,,,,,,,,,,,,,,zakłady utylizacji smieci potrzebuja pracownikow tam zarobicie kase,,,,,,,a i cos do domu przyniesiecie,,,,,,,,,
konserwator s...
3 lata temu
Niech rząd nie odpuszcza i nie da się teroryzować ! sprawdzcie ich PIT !!!!!!!!!!! Wczasy pod gruszą , 13 pensja , karpiowe , zapomogi, dofinansowania, pieniężne nagrody dyrektora, nagrody jubileuszowe, to wszystko jest na dodatkowym pasku zarobkowym !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ful kasy , ful wolnego. Ponadto do teraz duże korzyści z KARTY NAUCZYCIELA - dlaczego jej nie zlikwidują !! górnikom pozabierano 13 pensje , pracownikom elektrowni bezpłatny prąd , innym branżom inne dodatki a Nauczyciele to Uprzywilejowana Grupa Społeczna - to NIESPRAWIEDLIWE. Nauczyciele będąc na emeryturze nadal dostają wczasy pod gruszą , karpiowe, korzystają z wycieczek dofinansowanych przez zakład pracy i wiele innych - nawet górnicy tego nie mają !!! Nauczyciele mogą zaciągnąć pożyczkę na zero procent ! Ponadto jak odchodzą na emeryturę dostają fajną odprawę ( chyba to jest sześciokrotność pensji ) !!!!!!!!!!
RODZICE
3 lata temu
ZATRUDNIAMY OPIEKUNKI DO NASZYCH DZIECI NA UMOWĘ ZLECENIE, A RACHUNEK WYSYŁAMY DO RZĄDU - TO PAŃSTWO MA ZAPEWNIĆ BEZPŁATNY POWSZECHNY DOSTĘP DO NAUKI I ZORGANIZOWAC OPIEKĘ NAD DZIECKIEM W CZASIE JEJ POBIERANIA DO 18 ROKU ŻYCIA - TAK STANOWI KONSTYTUCJA NAJJAŚNIEJSZEJ RP
Rodzic
3 lata temu
Walczcie o swoje, popieram Was i wiem, że bez ostrej walki nic nie wygracie. Musicie miec jakąś godność bo traktują Was jak stado baranów. Mieć takiego zwierzchnika jak Zalewska to bardzo przykre. Ma twarz upośledzonej nie chciałbym aby to był mój przełożony, szczerze współczuję i trzymam kciuki. Powodzenia.
...
Następna strona