Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
znp
17.03.2019 19:09

Strajk nauczycieli. Broniarz przeprasza rodziców. "Nie chciałem ich straszyć"

- Jeśli rodzice poczuli się przestraszeni moimi słowami, to śmiało mogę powiedzieć, że nie było to moim celem i mogę ich przeprosić - mówi w TVN24 szef ZNP Sławomir Broniarz. Tym samym odniósł się do wcześniejszej wypowiedzi o promocji uczniów do wyższych klas.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Szef ZNP zapewnia, że nie chciał straszyć rodziców

Broniarz dodał w rozmowie, że jego słowa miały być "sygnałem przebudzenia" dla minister Anny Zalewskiej.

- Strajk to nie wszystko. Mamy w ręku potężny oręż jakim jest promocja uczniów. Jeśli go wykorzystamy, to edukacji grozi kompletny kataklizm - mówił wcześniej w wywiadzie z Radiem Zet prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Słowa Broniarza spotkały się z krytyką głównych polityków PiS. - Wypowiedzi Broniarza szefa ZNP są skandalem i grą polityczną. Zapowiedź sparaliżowania systemu oświaty oraz próba wykorzystania dzieci, młodzieży oraz rodziców jest absolutnie niedopuszczalna - napisała w serwisie społecznościowym rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

- To działanie wyjątkowe nieodpowiedzialne, dla którego nie ma usprawiedliwienia - tak słowa Broniarza komentowała z kolei rzeczniczka MEN Anna Ostrowska.

Sławomir Broniarz cytuje "klasyka". "Te pieniądze nam się należą". Obejrzyj wideo:

Sławomir Broniarz mówił wcześniej w Radiu Zet, że za promocję uczniów do wyższych klas czy ukończenie przez nich szkół odpowiadają Rady Pedagogiczne. Gdyby te podjęły decyzję o wstrzymaniu promocji, wszyscy polscy uczniowie nie zdaliby do kolejnej klasy lub szkoły, a rekrutacja na studia zostałaby wstrzymana.

- Chcielibyśmy, żeby rząd miał tego świadomość – dodał w wywiadzie radiowym Sławomir Broniarz.

Katarzyna Lubnauer wskazuje na winę rządu w sporze z nauczycielami
Szef ZNP ostrzega przed możliwością wstrzymania promocji. "To rząd bierze zakładników"

Na 8 kwietnia nauczyciele zaplanowali ogólnopolski protest. W tej chwili trwają związkowe referenda strajkowe w szkołach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: znp, strajk nauczycieli, sławomir broniarz, nauczyciele, wiadomości, zarobki nauczycieli, edukacja, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-03-2019

Brawo ZNPBrawo Broniarz! 30 lat pracuje uczciwie traktujac uczniow jak wlasne dzieci, nie protestowalam pomimo ze jałmużna bardzo bolala. Koniec tego! Bede … Czytaj całość

17-03-2019

kiedy ?kiedy towarzysz broniasz zostanie odspawany od stołka ?

17-03-2019

FDGFCJGFLMNK,/.BRONIARZA POCISGNAC DO ODPOWIEDZIALNOSCI ZA STRESOWANIE DZIECI PRZED EGZAMINAMI

Rozwiń komentarze (928)