Notowania

Strajk nauczycieli. Do głodówki w Krakowie przyłączyli się kolejni protestujący

Protest w krakowskim kuratorium się zaostrza. Pierwszy nauczyciel rozpoczął głodówkę rano, w południe dołączyły do niego dwie kolejne osoby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Nauczyciele okupujący krakowskie kuratorium rozpoczęli głodówkę. (Fot: Beata Zawrzel/REPORTER)

Już troje nauczycieli prowadzi protest głodowy w budynku Kuratorium Oświaty w Krakowie - informuje RMF FM. Pierwszym, który zdecydował się na rozpoczęcie głodówki w poniedziałek rano, był Piotr Pakosz. Już w południe do przewodniczącego sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" dołączyły jeszcze dwie nauczycielki.

- Jesteśmy zdesperowani i nie odpuścimy – podkreśliła jedna z protestujących w rozmowie z RMF FM. Akcja okupacyjna w krakowskim trwa od 11 marca.

Związkowcy domagają się rozmów z przedstawicielami rządu, najlepiej z premierem Mateuszem Morawieckim.

Mateusz Morawiecki prosi nauczycieli o dodatkową szansę. Prezes ZNP odpowiada

Do minister edukacji Anny Zalewskiej zaufania już nie mają. - Pani minister straciła nasze zaufanie, mimo że utożsamiano nas, NSZZ Solidarność, z rządem - powiedział Piotr Pakosz na antenie Polsat News.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-03-2019

ciekawa sprawadlaczego nauczyciele nie strajkowali, jak PO na kilka lat pensje im zamroziła i jednej złotówki podwyżek, nie dostali, tylko strajkują teraz, jak od … Czytaj całość

25-03-2019

PolpNiech pis przestanie kupowac sobie glosy za pieniadze spoleczenstwa

25-03-2019

panie Broniaszuważam, że jeśli agenci WSI=GRU chcą legalny i demokratycznie wybrany, niekradnący rząd PiS zlikwidować i zastąpić go złodziejskimi agentami Moskwy i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (18)