Notowania

Strajk nauczycieli. "Solidarność" zapowiada protest. Stawia rządowi warunki

Sztab Protestacyjno-Strajkowy NSZZ "Solidarność" zaostrza stanowisko wobec rządu. Związkowcy przekonują, że gabinet Morawieckiego nie spełnił żadnego z ich głównych postulatów. "Solidarność" grozi, że 4 kwietnia wyjdzie na ulice.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Strajk nauczycieli to nie jedyny problem rządu. "Solidarność" wypomina władzy niespełnione obietnice. (Fot: Tomasz Kawka/East News)

Związkowcy do tak radykalnych wniosków doszli podczas obrad w środę w Warszawie. Choć zapowiadają protesty uliczne, dają rządowi ostatnią szansę na reakcję wobec zbliżających się strajków.

Rząd ma czas do 28 marca. Sztab Protestacyjno-Strajkowy NSZZ "Solidarność" ma do tego dnia dostać propozycje i terminy realizacji żądań.

Balcerowicz o strajku nauczycieli: jestem przeciwko ogłupianiu ludzi

Jeśli tak się jednak nie stanie, 4 kwietnia "Solidarność" zorganizuje manifestacje przed wszystkimi urzędami wojewódzkimi w kraju. Oznacza to, że może to być preludium do strajku nauczycieli zapowiedzianego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego na 8 kwietnia.

Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ "Solidarność", przypomina w komunikacie wydanym po spotkaniu, że jego związek chce podwyżek dla budżetówki, wprowadzenia kryterium stażowego uprawniającego do przejścia na emeryturę bez względu na wiek i odmrożenia wskaźnika naliczania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Solidarność chce też rozwiązań zabezpieczających przed wzrostem cen energii oraz funkcjonowania przedsiębiorstw energochłonnych, a także niewliczania do minimalnego wynagrodzenia dodatków za wysługę lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: strajk nauczycieli, oświata, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2019

norbiA gdzie byliście za poprzedniej władzy ?!? Dać wam pasożyty palec to chcecie rękę !!! Zdelegalizować wichrzycieli i natychmiast zlikwidować kartę … Czytaj całość

20-03-2019

POPIERAM NAUCZYCIELIOba związki powinny połączyć siły. Pamiętajcie: w jedności siła! PiS próbuje napuścić społeczeństwo na nauczycieli, a także podzielić samo środowisko … Czytaj całość

20-03-2019

KAŻDY CHCE GODNIE ŻYĆTak naprawdę KAŻDY, łącznie z nauczycielami, ma nadzieję, że do strajku nie dojdzie. Warunek jest jeden: RZĄD MUSI WRESZCIE WYPIĆ PIWO, KTÓREGO … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (59)