Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Janoś
|
aktualizacja

Strajk nauczycieli. "Solidarność" zapowiada protest. Stawia rządowi warunki

59
Podziel się:

Sztab Protestacyjno-Strajkowy NSZZ "Solidarność" zaostrza stanowisko wobec rządu. Związkowcy przekonują, że gabinet Morawieckiego nie spełnił żadnego z ich głównych postulatów. "Solidarność" grozi, że 4 kwietnia wyjdzie na ulice.

Strajk nauczycieli to nie jedyny problem rządu. "Solidarność" wypomina władzy niespełnione obietnice.
Strajk nauczycieli to nie jedyny problem rządu. "Solidarność" wypomina władzy niespełnione obietnice. (East News, Tomasz Kawka/East News)

Związkowcy do tak radykalnych wniosków doszli podczas obrad w środę w Warszawie. Choć zapowiadają protesty uliczne, dają rządowi ostatnią szansę na reakcję wobec zbliżających się strajków.

Rząd ma czas do 28 marca. Sztab Protestacyjno-Strajkowy NSZZ "Solidarność" ma do tego dnia dostać propozycje i terminy realizacji żądań.

Balcerowicz o strajku nauczycieli: jestem przeciwko ogłupianiu ludzi

Jeśli tak się jednak nie stanie, 4 kwietnia "Solidarność" zorganizuje manifestacje przed wszystkimi urzędami wojewódzkimi w kraju. Oznacza to, że może to być preludium do strajku nauczycieli zapowiedzianego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego na 8 kwietnia.

Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ "Solidarność", przypomina w komunikacie wydanym po spotkaniu, że jego związek chce podwyżek dla budżetówki, wprowadzenia kryterium stażowego uprawniającego do przejścia na emeryturę bez względu na wiek i odmrożenia wskaźnika naliczania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Solidarność chce też rozwiązań zabezpieczających przed wzrostem cen energii oraz funkcjonowania przedsiębiorstw energochłonnych, a także niewliczania do minimalnego wynagrodzenia dodatków za wysługę lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(59)
titus
3 lata temu
Rada dla nauczycieli. Od pro pisowskiej solidarności trzymajcie się z daleka. Zdradzą Was
Sara
3 lata temu
Kto wreszcie poruszy ten temat , że wielu nauczycieli to cudotwórcy - potrafią rozmnożyć godziny w ciągu doby ! bo jak wytłumaczyć to, ze jako nauczyciele OCZYWISCIE pracują na pełny etat 40 h tygodniowo a nawet jeszcze mają nadgodziny i jednocześnie są na pelny etat radnymi w radzie miejskiej lub gminnej; pobierają 2 pełne pensje: nauczyciela i radnego, nie mówiąc o tych, którzy trafiają do zarzadów spółek i oczywiście tez pracują w szkole. mają oczywiście czas na przygotowanie sie do lekcji , nawet tak dobrze, że dostają nagrody bo na przykład koleżanka jest w radzie gminy ... Kto wreszcie napisze raport ile takich nauczycieli pracuje na 2 pełne etety w szkołach i radach miejskich mając czas na karierę w polityce; czy takie osoby tez wezmą udział w strajku. czekam na rzetelny raport , który poda ile takie osoby zarabiają i jak godza 2 pełne etaty otrzymując 2 pełne wypłaty plus nadgodziny. prosze o informację dla społeczenstwa o tej grupie nauczycielo-politykach. to jest ważne , bo zgodnie ze swoimi ukladami politycznymi traktują tych nauczycieli, którzy są tylko nauczycielami wg swojego widzi-mi-sie i w żadnym wypadku nie mozna zdradzic, że ma sie inne poglądy polityczne. Proszę o rzetelny raport.
Nauczyciel z ...
3 lata temu
Przepraszam za literówki czy jakiekolwiek inne błędy. Sens wypowiedzi jest jednak oczywisty. Poza tym jestem tym wszystkim mocno zdenerwowany i to też ma znaczenie w pisaniu.
Nauczyciel z ...
3 lata temu
Sprawy zaszły za daleko. Kompromis będzie osiągalny dla obu stron po minimum 5 dniach strajku. Przed 2 wojną światową nauczyciel w szkole podstawowej zarabiał więcej niż porucznik w wojsku. Obecnie naiczyciel dyplomowany zarabia mniej niż szeregowy bez studiów bo żołnierz szeregowy zarab8a 3400 na rękę A nauczyciel dyplomowany po 35 latach pracy ma 3100 na rękę. Żołnierze szeregowi w pierwszym roku pracy mają większe pensje niż nauczyciel dyplomowany po 30 latach pracy. Pytanie brzmi kto przygotował przyszłego żołnierza do pracy w wojsku czyżby nauczyciele?
sprawiedliwy ...
3 lata temu
sprawiedliwy system myślenia Szanowni nauczyciele. Pogońcie nieudacznika Broniarza. Należy Policzyć straty jakie ponieśliście za tuskolandu i od tych nieudaczników domagać się poniesionych strat z tytułu nieudolnych i złodziejskich rządów z uwagi na brak podwyżek i rekompensat. To powinni zrobić inteligentni nauczyciele. A Broniarza usunąć i wysłać do broni przed ich domami. Niech tam ich Broni-arz zahuczy.
...
Następna strona