Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Strajk nauczycieli. "Solidarność" zapowiada protest. Stawia rządowi warunki

59
Podziel się

Sztab Protestacyjno-Strajkowy NSZZ "Solidarność" zaostrza stanowisko wobec rządu. Związkowcy przekonują, że gabinet Morawieckiego nie spełnił żadnego z ich głównych postulatów. "Solidarność" grozi, że 4 kwietnia wyjdzie na ulice.

Strajk nauczycieli to nie jedyny problem rządu. "Solidarność" wypomina władzy niespełnione obietnice.
Strajk nauczycieli to nie jedyny problem rządu. "Solidarność" wypomina władzy niespełnione obietnice. (East News, Tomasz Kawka/East News)
bDBcfWuZ

Związkowcy do tak radykalnych wniosków doszli podczas obrad w środę w Warszawie. Choć zapowiadają protesty uliczne, dają rządowi ostatnią szansę na reakcję wobec zbliżających się strajków.

Rząd ma czas do 28 marca. Sztab Protestacyjno-Strajkowy NSZZ "Solidarność" ma do tego dnia dostać propozycje i terminy realizacji żądań.

Balcerowicz o strajku nauczycieli: jestem przeciwko ogłupianiu ludzi

bDBcfWvb

Jeśli tak się jednak nie stanie, 4 kwietnia "Solidarność" zorganizuje manifestacje przed wszystkimi urzędami wojewódzkimi w kraju. Oznacza to, że może to być preludium do strajku nauczycieli zapowiedzianego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego na 8 kwietnia.

Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ "Solidarność", przypomina w komunikacie wydanym po spotkaniu, że jego związek chce podwyżek dla budżetówki, wprowadzenia kryterium stażowego uprawniającego do przejścia na emeryturę bez względu na wiek i odmrożenia wskaźnika naliczania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Solidarność chce też rozwiązań zabezpieczających przed wzrostem cen energii oraz funkcjonowania przedsiębiorstw energochłonnych, a także niewliczania do minimalnego wynagrodzenia dodatków za wysługę lat.

bDBcfWvh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBcfWvC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(59)
POPIERAM NAUC...
2 lata temu
Oba związki powinny połączyć siły. Pamiętajcie: w jedności siła! PiS próbuje napuścić społeczeństwo na nauczycieli, a także podzielić samo środowisko nauczycielskie. Nie możecie do tego dopuścić. Powodzenia!
KAŻDY CHCE GO...
2 lata temu
Tak naprawdę KAŻDY, łącznie z nauczycielami, ma nadzieję, że do strajku nie dojdzie. Warunek jest jeden: RZĄD MUSI WRESZCIE WYPIĆ PIWO, KTÓREGO NAWAŻYŁ. Tak, to strona rządowa winna jest chaosowi w szkole, złym warunkom pracy i nauki, wreszcie urągającej godności nagonki na nauczycieli. Zalewska i Morawiecki niech wreszcie pokażą, że mają odrobinę honoru i uderzą się w pierś. WŁASNĄ! Nie cudzą, jak do tej pory.
obserwatorzy
2 lata temu
kochani nauczyciele - w tym kraju niewiele jest grup które mają siłę popartą argumentami z którymi liczyły się rządy - nierządy czy to było wojsko, policja i górnicy z dynamitem lub jak kto woli nabojami wiertniczymi, tak więc tylko powiązane działania mają sens - inaczej bieda.
bDBcfWvD
pedagog
2 lata temu
To chyba nauczycieli z innych państw zna Pan. Ja mam 27 godzin zegarowych z uczniami w tygodniu, do tego zebrania, konferencje, kursy, studia podyplomowe, przygotowanie do zajęć pomocy. Wolne jak napisała przedmówczyni to nie tak jak pisze pan. Skoro taka zazdrość to proszę íść do pracy w szkole
Tak to się ro...
2 lata temu
zaleska z wodzem wyrolują nauczycieli....dogadają się z solidarnością......i przed samym strajkiem wycofają się
...
Następna strona