Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Strajk w Amazonie. Pracownicy chcą większej ochrony

4
Podziel się

Pracownicy amerykańskiego Amazona rozpoczęli strajk. Domagają się zapewnienia im bezpieczeństwa w pracy w czasie epidemii koronawirusa. Pracy odmawiają również pracownicy europejskich oddziałów firmy.

Pracownicy Amazon strajkują.
Pracownicy Amazon strajkują. (iStock.com)
bErrWigl

Z pracy odeszło 15 pracowników amerykańskich magazynów Amazon. Jak podaje agencja Reutera, decyzja zapadła gdy okazało się, że jeden z zatrudnionych był zakażony koronawirusem.

Strajki z powodu warunków pracy w czasie epidemii przeprowadzono też w innych oddziałach firmy, m.in. pod Florencją, gdzie od stanowisk odeszło kilkadziesiąt osób.

Protestowali też pracownicy w Castel San Giovanni we Włoszech i francuskim Lille, gdzie strajkowało kilkaset osób. Jak twierdzą pracowniki, odrzucono im wnioski o płatny urlop, który chcieli wziąć w obawie przed zakażeniem.

bErrWign

Protest rozważają też polscy pracownicy firmy, którzy uważają, że w Amazon nie ma "modelu postępowania w przypadku pojawienia się osoby chorej".

Po publikacji tego tekstu, biuro prasowe Amazon wysłało nam komunikat, w którym odnozi się do protestu pracowników.

"Z ponad 5.000 osób zatrudnionych w naszym Centrum Logistycznym w Staten Island, zaledwie 15 - czyli mniej niż pół procenta – uczestniczyło w demonstracji. Nasi pracownicy pomagają lokalnym społecznościom w zaopatrywaniu się w produkty, które są im niezbędne w tym trudnym czasie. Amazon – podobnie jak wszystkie firmy zmagające się z trwającą pandemią COVID-19 – ciężko pracuje, aby zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo: zwiększyliśmy częstotliwość i intensywność sprzątania naszych obiektów, zapewniliśmy dostępność odpowiednich artykułów ochronnych oraz zmieniliśmy istniejące procedury tak, aby osoby znajdujące się w naszych budynkach mogły zachować bezpieczny dystans od siebie. Ogromna większość pracowników wciąż przychodzi do pracy i realizuje zamówienia dla naszych klientów" - czytamy w oświadczeniu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bErrWigt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bErrWigO
gospodarka
KOMENTARZE
(4)
D.
rok temu
"Jak twierdzą pracowniki, odrzucono im wnioski o płatny urlop", - co to są pracowniki???
ona.z.amazona
rok temu
Pracuję w Amazonie w Kołbaskowie / koło Szczecina Jest trochę lepiej niż w Poznaniu ale do pełnego bezpieczeństwa i komfortu pracy to daleka droga.
Wielki Ucisk
rok temu
Z takim jaszczuroludziem, za którym stoją MROCZNE, a niematerialne siły nie z tego świata nic wartościowego porządny rodzaj człowieczy na tym upadłym padole nie ugra...
bErrWigP
chlopek roztr...
rok temu
Napiszcie do Maliniaka---------- on mowi ze jest bezpiecznie i trzeba isc na wybory.