Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Susza w Polsce. Wody Polskie zapowiadają 645 inwestycji w trzy lata

94
Podziel się

Wody Polskie chcą wspomóc rolników, dlatego też w trzy lata przeprowadzą 645 inwestycji przeciwsuszowych. Inwestycje na terenach wiejskich pochłoną 160 mln złotych.

Susza w Polsce trwa. Dlatego Wody Polskie zaangażują 160 mln złotych na nowe inwestycje.
Susza w Polsce trwa. Dlatego Wody Polskie zaangażują 160 mln złotych na nowe inwestycje. (PAP, Andrzej Grygiel)
bErQyLOt

Tylko w tym roku Wody Polskie uruchomią ok. 200 inwestycji - przekazał Polskiej Agencji Prasowej prezes gospodarstwa Przemysław Daca. Wytłumaczył również, że większość środków organizacji, którymi obecnie dysponuje, zostanie przekazane na ten cel.

Z przekazanych PAP informacji wynika, że Wody Polskie w tym roku na inwestycje przeznaczą 60 mln złotych. Łącznie w ciągu trzech - 160 mln złotych.

Środki te mają trafić na retencję korytową na obszarach wiejskich. Retencja ta to działanie, które ma na celu poprawić bilans wodny danego terenu. System obejmuje m.in. cieki wodne, kanały i rowy melioracyjne, w których zatrzymuje się wodę.

bErQyLOv
Zobacz także: Zobacz też: Susza w Polsce. Minister: "wody w kranach nie zabraknie"

Ze słów Dacy wynika, że Wody Polskie skupią się przede wszystkim na udrożnianiu kanałów, a także budowie i remoncie urządzeń hydrotechnicznych.

bErQyLOB

- Tym sposobem zmienimy funkcję melioracji z odprowadzania wody z pól na jej gromadzenie i zabezpieczanie jej na terenach wiejskich - przekazał Daca.

Pilotażowy program wsparcia obszarów wiejskich w walce z suszą Wody Polskie przeprowadziły w województwie zachodniopomorskim. Teraz będzie on rozszerzony na całą Polskę.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bErQyLOC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bErQyLOW
KOMENTARZE
(94)
Sincair
rok temu
Zdecydowanie przynajmniej 6mld złotych i to już do działania wzywam bo naprawdę będzie za późno
Zadowolona
rok temu
Mi się bardzo podoba dofinansowanie do zbierania wody deszczowej, które już od jakiegoś czasu działa w moim mieście. Dzięki wsparciu od miasta zainwestowałam w zbiornik do zbierania deszczówki, mój wybór padł na dom i woda, panowie tam pracujący naprawdę znają się na rzeczy i doradzili mi najlepsze dla mnie rozwiązania. Warto się zorientować, czy w naszym mieście nie ma takiego dofinansowania, bo taki zbiornik to naprawdę fajna sprawa, szczególnie jak ma się własny ogród. Ulga nie tylko dla środowiska, ale i dla portfela
Chudy
rok temu
W lutym zapowiadali 2 mld i 13 mld w przeciągu kilku lat, teraz jest 60mln w tym roku i 160 mln przez 4 lata. Za te pieniądze wykopia pewnie 160 km rowów rocznie, a za różnice uszczęśliwia potencjalnych wyborców. Kpina z ludzi
bErQyLOX
Pinokioo
rok temu
Taniej wyjdzie dać na mszę i wymodlą deszcze kiedy chcecie.
Dorada,
rok temu
Wszystkie środki inwestycyjne natychmiast na budowy melioracyjne nawet te małe i wszystko powinno być skończone do pażdziernika tego roku, a nie robić plany na papierze przez 3 lata, to ma być akcja sprint, bo to potrzeba natychmiastowa.
...
Następna strona