Notowania

Szef WTO ostrzega, że skutki kryzysu wywołanego pandemią będą gorsze niż to, co pamiętamy z 2008 r.

Szef Światowej Organizacji Handlu Roberto Azevedo ostrzegł, że według prognoz spowolnienie gospodarcze i utrata miejsc pracy spowodowane pandemią koronawirusa będą gorsze niż recesja w 2008 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Roberto Azevedo, szef WHO, nie ma najlepszych wieści (Fot: Peter Kenny)

- Ostatnie prognozy przewidują pogorszenie koniunktury gospodarczej i utratę miejsc pracy, które są gorsze niż światowy kryzys finansowy sprzed kilkunastu lat - powiedział Azevedo w wystąpieniu wideo opublikowanym przez WTO z siedzibą w Genewie, o czym informuje PAP.

Każdy kolejny tydzień domowej izolacji milionów ludzi na świecie będzie sprawiał, że odbudowanie gospodarki stanie się jeszcze trudniejsze. Zapłacimy za to ogromną cenę, choć nie wiemy jeszcze, jak będzie wysoka. Robienie scenariuszy to trochę wróżenie z fusów, bo najważniejsza zmiana w tym równaniu, czyli czas trwania pandemii, jest nieznany. Niektórzy ekonomiści wieszczą, że w najlepszym wariancie do końca tego roku pół miliona Polaków straci pracę, inni swoje widełkirozszerzają do 3 milionów. Na pewno możemy też zapomnieć o szczodrych inwestycjach władz centralnych i samorządowych. Nowa droga, remont huśtawek, zapowiada od miesięcy szkoła? To wszystko będzie musiało długo poczekać, bo miasta wydają na walkę z koronawirusem i zorganizowanie w miarę normalnych usług pieniądze, które miały zupełnie inne przeznaczenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, wto, recesja, bezrobocie, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2020

nicktowarzyszu wto. nie martwcie się. rzyt wyjdzie z kryzysu 2x bogatszy.

26-03-2020

antyPrzecież nasz rząd przygotował nas na wszelkie kryzysy , odbudował Polską z ruin.Na wszystko jest , a jeżeli będzie brakowało to odbierze 500+

26-03-2020

LOLnie trzeba tłumaczyć nieudacznika sutryka czy czaskoskiego :)

Rozwiń komentarze (7)