Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza antywirusowa. Rolnicy jak przedsiębiorcy, zostaną zwolnieni z KRUS na trzy miesiące

- Do tarczy antykryzysowej wprowadzono na 3 miesiące zwolnienie z KRUS. Rolnicy będą traktowani jak przedsiębiorcy - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas konferencji po Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Samolot ze sprzętem medycznym zakupionym w Chinach przyleci w czwartek - powiedział prezydent (Fot: PAP/Wojciech Olkuśnik)

Rolnicy, wzorem przedsiębiorców, zostaną zwolnieni z płacenia składek ubezpieczeniowych na trzy miesiące. To zmiana, która zostanie wprowadzona do tarczy antykryzysowej. Ale niejedyna.

- Także w rodzinach rolniczych rodzice dzieci do 8. roku życia będą mogli korzystać z zasiłku. To są najistotniejsze kwestie, które zostaną wprowadzone do ustawy - poinformował prezydent Andrzej Duda.

Prezydent już wcześniej apelował, by rolników objąć podobnymi rozwiązaniami jak przedsiębiorców. - To bardzo ważna sprawa, rolnicy nie mogą pozostać bez pomocy - stwierdził. - Wierzę, że mój postulat zostanie uwzględniony.

Minister Jan Krzysztof Ardanowski od kilku dni przebywa na kwarantannie, a ponad 80 proc. pracowników ministerstwa wykonuje obowiązki zdalnie
Minister rolnictwa: "Koronawirus przeorze wszystko, również system zabezpieczenia społecznego"

Obejrzyj także: Koronawirus uderza w gospodarkę. "Duży szok, ale z tego wyjdziemy"

Podczas środowej konferencji okazało się, że wprowadzone zostaną też przepisy dotyczące strażaków ochotników. - Trudno sobie wyobrazić, że będą oni teraz przechodzić badania kontrolne - zaznaczył prezydent. - Dlatego będą przepisy zwalniające z badań okresowych przez czas koronawirusa oraz z egzaminów dla strażaków, którzy już takie egzaminy kiedyś przeszli - dodał.

Ważna informacja została też przekazana o dostawach sprzętu medycznego. - Będziemy mogli kupić w Chinach potrzebny nam sprzęt. Mamy zielone światło ze strony Chin. Już jutro pierwszy samolot z Chin dotrze do Polski – powiedział prezydent podczas konferencji. Andrzej Duda mówił, że rozmawiał o tym z prezydentem Chin.

Prezes KGHM Marcin Chludziński (na zdjęciu) uważa, że spółka ma "moralny obowiązek" wobec społeczeństwa.
KGHM dołącza do walki z koronawirusem. Zakupił sprzęt medyczny o wartości 20 mln zł

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-03-2020

henastakie grosze płacą i jeszcze to im odpuszczą . rolnik jak zwykle wyjdzie najlepiej, mimo że i tak nic nie tracą w tej chwili bo jeszcze wszystko … Czytaj całość

25-03-2020

JasioA co przeszkadza rolnikowi w pójściu do obory? Wirus?

25-03-2020

WiktoRrolnicy do 50 ha ,płaca 408 zeta na kwartał czyli 136 zeta miesięcznie, wychodzi średnia pan prezydent , wchodzi na wyższy szczebel żenady kampanijnej

Rozwiń komentarze (21)