Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Tarcza finansowa. Ostatni dzień na składanie wniosków

0
Podziel się:

Piątek 31 lipca to ostatni dzień, kiedy małe i średnie przedsiębiorstwa mogą składać wnioski o pomoc z Tarczy Finansowej PFR.

31 lipca upływa termin składania wniosków o wsparcie z tarczy finansowej
31 lipca upływa termin składania wniosków o wsparcie z tarczy finansowej

Do tej pory wsparcie otrzymało ponad 334 tys. mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, zatrudniających łącznie ponad 3 mln pracowników. Wypłacono subwencje o łącznej wartości około 60 mld zł.

Pieniądze dostało już niemal 89 proc. wnioskujących firm.

Przewiduje się, że do końca programu dofinansowanie otrzyma ok 350 tys. firm – wszystkie, które ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19 i spełniły warunki otrzymania subwencji opisane w regulaminie. W celu sfinansowania programu Polski Fundusz Rozwoju wyemitował do tej pory obligacje o łącznej wartości nominalnej 62 mld zł.

PFR informuje, że zakończenie przyjmowania nowych wniosków z końcem lipca nie oznacza jednak zakończenia działań wokół Tarczy. Do 30 września przedsiębiorcy będą mogli złożyć odwołania za pomocą formularzy online w swoich bankach. Z kolei dla wniosków złożonych do 31 lipca firmy mogą składać w swoich bankach reklamacje w procesie wyjaśniającym do 14 sierpnia 2020 r. Z kolei reklamacje do odwołań składanych do 30 września można składać w banku do 16 października 2020.

Zobacz także: Obejrzyj też: Tarcza finansowa do weryfikacji. PFR zapowiada kontrole firm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)