Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Teresa Czerwińska kandydatką na wiceszefa EBI. Nominację potwierdziło Ministerstwo Finansów

Obecna członek zarządu NBP Teresa Czerwińska jest kandydatką na wiceszefową Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Informację o nominacji potwierdził szef resortu finansów Tadeusz Kościński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Kandydaturę Teresy Czerwińskiej na wiceszefa EBI potwierdziło Ministerstwo Finansów. (Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER)

"Potwierdzam tę kandydaturę" - powiedział minister finansów Tadeusz Kościński, zapytany przez PAP Biznes o wcześniejsze informacje w sprawie nominacji Teresy Czerwińskiej na wiceszefa EBI.

Jako pierwszy tę informację podał za pośrednictwem Twittera analityk Polityki Insight Piotr Sobolewski. Dodał, że w lutym "nad jej kandydaturą zagłosują rady dyrektorów i gubernatorów banku".

Oficjalne stanowisko Czerwińska miałaby objąć w marcu.

Zobacz też: Centralny Port Komunikacyjny. Oferty dla mieszkańców Baranowa do końca roku

- Europejski Bank Inwestycyjny jest największym na świecie bankiem rozwojowym i partnerem o znaczeniu strategicznym dla Polski. Jestem zaszczycona nominacją na stanowisko wiceprezesa EBI. Wybór przedstawiciela Polski będzie oznaczał wzrost pozycji naszego kraju w zarządzie EBI, co będzie świadczyć o docenieniu naszego kraju na arenie międzynarodowej - powiedziała Czerwińska, cytowana w przesłanej PAP Biznes przez biuro prasowe NBP wypowiedzi.

- Do czasu zakończenia głosowania wśród państw członkowskich i ewentualnego powołania całkowicie poświęcam się bieżącej pracy w NBP - dodała.

Ustawa o małym ZUS-ie jest skierowana do przedsiębiorców, których roczny dochód nie przekroczył 30-krotności minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w 2018 r.
Mały ZUS. Przedsiębiorcy zadowoleni ze zmian

Teresa Czerwińska została członkiem zarządu NBP w czerwcu 2019 roku. Wcześniej pełniła funkcję ministra finansów.

Europejski Bank Inwestycyjny zapewnia środki finansowe na projekty, które przyczynią się do osiągnięcia celów w Unii Europejskiej. Odpowiada za projekty realizowane zarówno w UE, jak i poza jej granicami. Na ich realizację udziela kredytów na preferencyjnych warunkach.

Teresa Czerwińska jest kandydatką na wiceszefa EBI.
Teresa Czerwińska. Kim jest kandydatka na wiceprezesa EBI?

MF dwa lata czyniło starania do tego, by Teresa Czerwińska mogła zasiąść w zarządzie EBI - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Negocjacje resort prowadził z przedstawicielami europejskich stolic i narodowych parlamentów. Musiało też dojść do zmiany przepisów oraz statutu EBI.

Ministrowie ds. europejskich zaakceptowali jednomyślnie zwiększenie polskich udziałów w banku w ubiegłym tygodniu.

Tadeusz Kościński kandydatem na prezesa EBOR.
Tadeusz Kościński kandydatem na prezesa EBOR

Obecny minister finansów Tadeusz Kościński natomiast w środę poinformował, że jest polskim kandydatem na stanowisko szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-02-2020

pamHaha, a minister finansów bez studiów wyższych jest kandydatem na prezesa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Ale kandydować zawsze można.

06-02-2020

Olato niesamowite, ludzie którzy nie mogli się wybić w życiu bo byli przeciętni, teraz po wyborach zajmują stanowiska o których by mogli pomarzyć ze … Czytaj całość

06-02-2020

comboa dla zwyklego polaka miska ryzu

Rozwiń komentarze (24)