Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KFM
|

Termin na złożenie wniosku. Chodzi o ciągłość wypłat 500 plus

50
Podziel się:

Zbliża się koniec okresu rozliczeniowego programu 500 plus i początek nowego. Jak przypomniała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, żeby zachować ciągłość wypłat, wniosek trzeba złożyć najpóźniej do końca kwietnia. Inaczej na pieniądze przyjdzie poczekać dłużej.

Termin na złożenie wniosku. Chodzi o ciągłość wypłat 500 plus
Nowy okres rozliczeniowy 500 plus rozpoczyna się w czerwcu. By zachować ciągłość wypłat, wniosek trzeba złożyć jeszcze w kwietniu (Photo by Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images) (GETTY, NurPhoto)

Od początku lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o przyznanie 500 plus na nowy okres świadczeniowy 2022/2023. Jak przekazała PAP minister rodziny, rodzice i opiekunowie złożyli dotąd ponad 3,26 mln wniosków, które obejmują ponad 5,2 mln dzieci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 500+ ma 5 lat, dotąd kosztował 145 mld zł. To dobrze wydane pieniądze?

"Chociaż w tym roku nieco zmieniliśmy zasady i wnioskować o świadczenie wychowawcze można wyłącznie online, rodzice nie mają z tym problemu. To dobrze znana już od lat ścieżka, która usprawnia i przyspiesza cały proces" - zaznaczyła Maląg.

Nowy okres świadczeniowy 500 plus

Przypomniała, że rodzice mają do dyspozycji trzy kanały elektroniczne wnioskowania o świadczenie w ramach programu "Rodzina 500 plus". To ministerialny portal Empatia, bankowość elektroniczna oraz PUE ZUS.

"Przypominam, że aby dalej otrzymywać 500 plus, konieczne jest złożenie nowego wniosku na nowy okres świadczeniowy, który rozpoczyna się 1 czerwca br. i będzie obowiązywał do końca maja przyszłego roku. Ci, którym zależy na zachowaniu ciągłości wypłaty świadczenia - a wierzę, że jest to zdecydowana większość - powinni złożyć wniosek do końca kwietnia. Gorąco do tego zachęcam" - podkreśliła szefowa MRiPS.

Jeśli rodzic złoży wniosek na okres 2022/2023 w terminie do 30 kwietnia 2022 r., to przyznanie świadczenia wychowawczego oraz jego wypłata za czerwiec nastąpi najpóźniej do 30 czerwca tego roku.

Ministerstwo zaznacza, że w przypadku wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja 2022 r., ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia za czerwiec i lipiec nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku

Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 do 30 czerwca 2022 r., ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia za czerwiec, lipiec i sierpień, nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.

Z kolei jeśli rodzic ubiegający się o świadczenie złoży wniosek na nowy okres po 30 czerwca 2022 r., świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(50)
kokssi
2 lata temu
ja złozyłam w kwietniu i ww czerwcu nie dostałam 500 plus. to odgórnie powinno byc jak rodzic juz składał wniosek raz. a ja sie zgapiłam i nie mam za czerwiec a inne dziecko nie jest jak od innych prawda.
Aga
2 lata temu
Czy jak zlozylam wniosek w maju czy w czerwcu dostanę 500plus
Pablito
2 lata temu
Czy kwiecień nie ma 30 dni?
Wrukwiony
2 lata temu
Żadnego nowego okresu, tylko bon na żłobek albo przedszkole a królowe życia od oglądania od rana seriali i wizyt w tipsiarni albo Żabce zaprosić stanowczo do roboty. Potem znowu będzie płacz, że emerytury małe.
Mieszkaniec z...
2 lata temu
Szwagrostwo mają tylko 10-ć dzieci bo 2-je im umarło. Jedno na wodogłowie a drugie na rozszczepiony kręgosłup. Szkoda, bo jak mówi szwagier było by tysiaka na miesiąc więcej. Szwagierka miała jeszcze kilka poronień ale dokładnie to nie wie ile. Szwagrostwo są wielbicielami Białej Damy i jak to szwagier mówi że nareszcie przestali się martwic skąd by tu wziąsć na codzienną flaszke, a szwagierka dodaje że, druga flaszka też nie zawadzi. Mają spokój i nie muszą pracować. Chwala PiS i Kaczynskiego bo maja dostawac wiecej bo po 12 tysiecy na dziecko. Bywają dni że starsze dzieci przywożą mame taczkami od drogi do domu bo już nie może dojsć na własnych nogach. Szwagierka mówi że na utrzymanie rodziny wydają do 50 złotych na tydzień a resztę kosztów ponosi Opieka Społeczna. Oprócz tego zbierają wszystko z okolicznych domów co tylko im w ręce wpadnie.
...
Następna strona