Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Thomas Cook ogłasza bankructwo także w Niemczech

Niemiecka spółka-córka koncernu Thomas Cook złożyła w sądzie wniosek o upadłość. Tysiące klientów biura podróży mogą mieć kłopoty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
W Niemczech firma jest właścicielem marek Thomas Cook, Neckermann, Öger Tours, Air Marin oraz Bucher Reisen. (Fot: TOLGA AKMEN)

Cztery dni po bankructwie brytyjskiego biura podróży Thomas Cook także niemiecka spółka-córka koncernu złożyła w sądzie wniosek o upadłość. – Oczywiście wolelibyśmy uniknąć tego kroku, ale niestety na drodze negocjacji nie było możliwe znalezienie szybkiego rozwiązania – powiedziała prezes Thomas Cook GmbH Stefanie Berk.

W Niemczech firma jest właścicielem marek Thomas Cook, Neckermann, Öger Tours, Air Marin oraz Bucher Reisen. Z usług niemieckiego oddziału firmy korzysta w tej chwili ok. 140 tys. podróżnych. Na razie nie wiadomo, jakie konsekwencje będzie dla nich miała upadłość biura podróży.

Condor uratowany

Thomas Cook GmbH prosiło władze Niemiec o kredyt ratunkowy, ale pozytywna odpowiedź nie nadeszła na czas. Rząd federalny zdecydował się za to pomóc należącej do Thomas Cook linii lotniczej Condor, oferującej głównie loty czarterowe dla turystów. Zapewniono jej kredyt w wysokości 380 milionów euro. Plan ratunkowy z publicznych pieniędzy musi jednak jeszcze zatwierdzić Komisja Europejska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: upadek Thomasa Cooka, biura podróży, gospodarka, wiadomości
Źródło:
Deutsche Welle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-09-2019

gusiaPolska powinna zablokować pomoc dla condora prywatnej firmy, tak jak Niemcy zablokowali pomoc dla stoczni w Gdańsku

25-09-2019

PozdrawiamOrganizowane tanich olinklusyf wakacji dla patologie żyjące na socjalu = bankrutowanie prędzej czy później.

26-09-2019

mopRok 2015 kłopoty JSW S.A Pomoc publiczna niemożliwa brak zgody KE .To właśnie demokracja i praworządność w UE .Duży może więcej.

Rozwiń komentarze (23)