Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|
aktualizacja

Top 14 najlepiej płatnych zawodów na wakacje. Tu młodzi zarobią najwięcej

8
Podziel się:

Trwają wakacje, a to oznacza, że młodzi pracownicy poszukiwani są do pracy sezonowej. Są miejsca dla instruktorów kitesurfingu, kelnerów, niań czy sprzedawców. Personnel Service przygotował zestawienie najlepiej płatnych zawodów, w których najłatwiej znaleźć zatrudnienie. Można zarobić 20 zł netto za godzinę.

Top 14 najlepiej płatnych zawodów na wakacje. Tu młodzi zarobią najwięcej
Pracę na wakacje można znaleźć m.in. w lodziarniach (Adobe Stock)

Pomimo wolnych miejsc w hotelach liczba ofert pracy sezonowej utrzymuje się na wysokim poziomie. Pracodawcy szukają zwłaszcza młodych ludzi i studentów, ale są też otwarci na poszukiwanie pracowników z Ukrainy. Personnel Service podpowiada, gdzie najlepiej szukać pracy.

Tu zarobki są najwyższe

Praca na festiwalach muzycznych to dla wielu młodych ludzi spełnienie marzeń – nie tylko szansa zarobek, ale też rozrywka i możliwość zobaczenia za darmo ulubionego artysty. To też najlepiej wyceniany zawód wśród tych analizowanych przez Personnel Service – zarobki wynoszą od 20 do 24 zł za godz. netto. Ok. 20 zł mogą otrzymać też nianie, które zajmują się dziećmi w trakcie rodzinnego urlopu. Zdarza się nawet, że nianie podróżują razem z rodzicami, którzy opłacają im nocleg, wyżywienie i płacą za każdą godzinę pracy.

Kolejne dobrze płatne zawody wymagają odpowiedniego przygotowania i certyfikacji. Chodzi o ratownika na basenie i instruktora kitesurfingu, gdzie zarobki za godzinę zamykają się w granicach 18-20 zł netto. Na podobną stawkę mogą liczyć hostessy.

Młodzi ludzie, którzy chcą sobie dorobić w sezonie wakacyjnym nie będą mieli problemu ze znalezieniem pracy. Ofert ciągle przybywa i bardzo często nie wymagają one żadnego doświadczenia. Pracodawcy oferują szkolenia dla nowych pracowników, choć oczywiście są wyjątki i na niektórych stanowiskach liczą się ukończone kursy czy certyfikaty. Jednak w przypadku takich zawodów jak sprzedawca lodów, kelner czy hostessa największe znaczenie ma osobowość i przyjazne nastawienie do ludzi - zaznacza Krzysztof Inglot, ekspert ds. rynku pracy, założyciel Personnel Service SA.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dorabianie w wakacje. Stawki? Nawet 20 zł na rękę za godzinę i więcej

Kilkanaście złotych za sprzedaż lodów

Personnel Service przypomina, że pracę można znaleźć w miejscowościach turystycznych. Wychowawca na kolonii letniej zarobi średnio 15,5 zł za godz. netto. Na niewiele mniej może liczyć recepcjonista w hotelu. Z kolei sprzedawca lodów czy gofrów na deptakach ma szansę na 14,5 do 16 zł za godz. netto. Pomoc kuchenna i sprzedawca pamiątek zarobią ok. 13,5 zł za godz. netto. Nieco więcej, bo średnio 14 zł za godz. netto zarobi kelner, którego wynagrodzenie mogą podnieść napiwki.

Praca sezonowa to jednak nie tylko turystyczne kurorty, ale również zbiory owoców i tutaj młodzi mogą zarobić od 15 do 16 zł za godz. netto. Z kolei w call center i kinie zarobki oscylują wokół 14,5 zł/h.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Ines
3 tyg. temu
Ja od razu po liceum zaczęłam edukację w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych na kierunku technik farmaceutyczny. Zaraz po jej ukończeniu, znalazłam bardzo dobrze płatną pracę, bez żadnego problemy.
Cvvbb
miesiąc temu
Autor powinien zrewidować zasadność rozumienie słów z przedrostkiem naj, oraz tego czym jest zawód/praca. a czym tzw. g-nopraca.
Cbnnn
miesiąc temu
Więcej zarobią w dowolnej fabryce. Z opcją powrotu nawet po kilku latach.
sagit
miesiąc temu
Autorowi tego artykułu radzę LATEM poduczyć się języka ojczystego. Nie będzie pisał W LATO
bolek
miesiąc temu
20 zł to jest 4 euro na godz ,dziękuję postoję ,niech cwaniaki sami robią