Notowania

knf
17.12.2019 21:03

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji "Warta" z karą KNF. Nie wypłacało na czas odszkodowań

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji "Warta" karę w wysokości 200 tys. zł za niewypłacenie w ustawowym terminie odszkodowań z obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Arkadiusz Ziolek/ East News.)

Decyzja członków Komisji była jednogłośna - poinformowała KNF.

- Komisja jednogłośnie nałożyła na Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA SA (jako następcę prawnego HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń SA) karę pieniężną w wysokości 200 tysięcy złotych za niewypłacenie w ustawowym terminie odszkodowań z obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych - poinformowała we wtorkowym komunikacie KNF.
KNF wskazała, że procesy likwidacji szkód objęte postępowaniem Komisji były prowadzone wyłącznie przez HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń.

Siedziba Komisji Nadzoru Finansowego.
KNF przepłaciła za siedzibę. NIK ocenia straty na 11,5 mln zł

Ponadto Komisja jednogłośnie wydała ostateczną decyzję utrzymującą w mocy decyzję KNF z 13 marca 2018 r. w sprawie nałożenia na Generali Towarzystwo Ubezpieczeń z siedzibą w Warszawie kary pieniężnej w wysokości 560 tys. złotych.

Obejrzyj: Rewolucja w emeryturach. "Dla rządu to korzystna zmiana"

Kara został nałożona za wykonywanie działalności ubezpieczeniowej z naruszeniem ustawy o działalności ubezpieczeniowej, "w związku z wyznaczaniem składki ubezpieczeniowej w wysokości, która nie zapewniała co najmniej wykonania wszystkich zobowiązań z umów ubezpieczenia i pokrycia kosztów wykonywania działalności ubezpieczeniowej zakładu ubezpieczeń w ubezpieczeniach grupy 3 (ubezpieczenia casco pojazdów lądowych, z wyjątkiem pojazdów szynowych, obejmujące szkody w pojazdach samochodowych) w latach 2013 i 2015 oraz grupy 10 (ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych z wyłączeniem odpowiedzialności cywilnej przewoźnika) w latach 2011-2015 zgodnie z załącznikiem do ustawy o działalności ubezpieczeniowej" – czytamy w komunikacie.

KNF wpisał na listę ostrzeżeń publicznych dwa kolejne podmioty
Lista ostrzeżeń publicznych KNF. Uwaga na dwie firmy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: knf, komisja nadzoru finansowego, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-12-2019

dręczonyzapraszam aby KNF przyjrzał się praktykom prawie monopolisty,firmy PeZetJu! powyższa firma od ponad roku gnębi mnie wezwaniami do zapłaty "ponoć … Czytaj całość

17-12-2019

Walczący z Ergo hCo to jest 200 tyś.Dla towarzystwa to pikuś szybko na nas odrobią.

17-12-2019

Realy?200k? Przecież oni nawet tego nie odczują...

Rozwiń komentarze (9)