Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji "Warta" z karą KNF. Nie wypłacało na czas odszkodowań

9
Podziel się:

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji "Warta" karę w wysokości 200 tys. zł za niewypłacenie w ustawowym terminie odszkodowań z obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji "Warta" z karą KNF. Nie wypłacało na czas odszkodowań
(East News, Arkadiusz Ziolek/ East News.)
bECVyout

Decyzja członków Komisji była jednogłośna - poinformowała KNF.

- Komisja jednogłośnie nałożyła na Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA SA (jako następcę prawnego HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń SA) karę pieniężną w wysokości 200 tysięcy złotych za niewypłacenie w ustawowym terminie odszkodowań z obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych - poinformowała we wtorkowym komunikacie KNF.
KNF wskazała, że procesy likwidacji szkód objęte postępowaniem Komisji były prowadzone wyłącznie przez HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń.

bECVyouv

Ponadto Komisja jednogłośnie wydała ostateczną decyzję utrzymującą w mocy decyzję KNF z 13 marca 2018 r. w sprawie nałożenia na Generali Towarzystwo Ubezpieczeń z siedzibą w Warszawie kary pieniężnej w wysokości 560 tys. złotych.

Zobacz także: Obejrzyj: Rewolucja w emeryturach. "Dla rządu to korzystna zmiana"

Kara został nałożona za wykonywanie działalności ubezpieczeniowej z naruszeniem ustawy o działalności ubezpieczeniowej, "w związku z wyznaczaniem składki ubezpieczeniowej w wysokości, która nie zapewniała co najmniej wykonania wszystkich zobowiązań z umów ubezpieczenia i pokrycia kosztów wykonywania działalności ubezpieczeniowej zakładu ubezpieczeń w ubezpieczeniach grupy 3 (ubezpieczenia casco pojazdów lądowych, z wyjątkiem pojazdów szynowych, obejmujące szkody w pojazdach samochodowych) w latach 2013 i 2015 oraz grupy 10 (ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych z wyłączeniem odpowiedzialności cywilnej przewoźnika) w latach 2011-2015 zgodnie z załącznikiem do ustawy o działalności ubezpieczeniowej" – czytamy w komunikacie.

bECVyouB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECVyouW
KOMENTARZE
(9)
Szakal 1977
2 lata temu
Lepiej niech się wezmą za firme gefion oni to powinni zaplacic karę a nawet zamknac działalność
Alisher
2 lata temu
Pojazd niesprawny zawsze trzeba brać pojazd zastepczy . I wowczas koszt odszkodowania np. 2 tys zlotych a koszt wynajmu pojazdu za 3 tygodznie 10 tys😊.
MAM11
2 lata temu
Allianz nie lepszy, po szkodzie zaniża wartość pojazdu, do ubezpieczeia przyjmuje auto z pełnym dodatkowym wyposażeniem, a po szkodzie wycenia jako standardowe, dwa miesiące z nimi bandytami wojuję, ale i tak im nie odpuszczę, wysłałem im swoją wycenę, nie uznali, oszuści
bECVyouX
Walczący z Er...
2 lata temu
Co to jest 200 tyś.Dla towarzystwa to pikuś szybko na nas odrobią.
dręczony
2 lata temu
zapraszam aby KNF przyjrzał się praktykom prawie monopolisty,firmy PeZetJu! powyższa firma od ponad roku gnębi mnie wezwaniami do zapłaty "ponoć należnej składki OC" za zakupiony pojazd! wszystko by było ok tylko że ja zakupiłem pojazd z OC Warty,które to OC wypowiedziałem i ubezpieczyłem pojazd w innej firmie... po prawie roku odezwało się PeZetJu i mówi PŁACIĆ!! zadzwoniłem i zapytałem_za co? powiedzieli że "widocznie ktoś,kiedyś" zawarł z nimi umowę a zapłacić mam ja! a ja się pytam za co niby??