Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Artykuł Sponsorowany
|

TubaPay: płatność kartą u agenta za polisy wielu towarzystw!

0
Podziel się

Wspólny projekt płatniczy Bacca i First Data Polska S.A. (Polcard) rozwija się dynamicznie w branży ubezpieczeniowej. Dzięki terminalom Polcard i aplikacji TubaPay karta staje się najwygodniejszym sposobem płatności za polisy. Kolejna, nowa usługa już czeka na wdrożenie.

TubaPay: płatność kartą u agenta za polisy wielu towarzystw!
(materiał klienta)
bEpPmdtx

Artykuł sponsorowany

TubaPay powstała z myślą o agentach ubezpieczeniowych, aby mogli zaproponować klientom opłacenie polis kartami płatniczymi. TubaPay to mobilna aplikacja polskiej firmy Bacca z branży insurtech zintegrowana z terminalem płatniczym Polcard.

TubaPay upraszcza i pomaga

Przy zawieraniu polis dominowały zawsze wpłaty gotówkowe i przelewy bankowe, ponieważ agenci ubezpieczeniowi rzadko korzystali z terminali. Barierą były koszty operacyjne własnych terminali agentów lub komplikacje procesów, np. konieczność używania dla każdego towarzystwa ubezpieczeniowego osobnego terminala (opłacanego przez TU). W przypadku multiagencji stanowiło to znaczący problem logistyczny i operacyjny.

bEpPmdtz

Twórcy TubaPay postanowili stworzyć rozwiązanie, które umożliwi opłacanie polis wielu towarzystw poprzez jeden terminal płatniczy. Opracowali mobilną aplikację, do której sukcesywnie dodają kolejne towarzystwa ubezpieczeniowe, zapewniając agentom i towarzystwom bezobsługowy i odporny na ludzkie błędy system do opłacania składek i kojarzenia wpłat z polisami.

W poszukiwaniu odpowiedniego terminala płatniczego zwrócili się do First Data Polska S.A., gdyż jedna z usług w terminalach Polcard idealnie odpowiadała wymaganiom projektu. Umożliwia bowiem zapisanie wielu różnych kont w oprogramowaniu terminala, na które ma zostać przelana płatność. Po wyborze odpowiedniego modelu terminala Polcard wykonano niezbędne prace integracyjne, dzięki którym aplikacja błyskawicznie i bezbłędnie przesyła informacje o kwocie do zapłaty za polisę do terminala płatniczego. Kiedy klient zapłaci kartą, należność trafia do właściwego towarzystwa ubezpieczeniowego.

– Użycie kart, które są szybkim, wygodnym i bezpiecznym sposobem płatności, dynamicznie wzrasta. Infrastruktura kartowa w połączeniu z mobilnością może być z kolei fundamentem bardzo ciekawych rozwiązań technologiczno-biznesowych – mówi Cezary Świerszcz, prezes zarządu Bacca. – Taka jest właśnie TubaPay – innowacyjna i mobilna – pomaga agentom, upraszczając proces sprzedaży, płatności i rozliczeń za polisy, i ich klientom, dając możliwość wyboru preferowanej formy płatności za ubezpieczenie. Ubezpieczyciele korzystają zaś na szybkości i bezbłędności zbierania składek.

bEpPmdtF

Dzięki TubaPay agent potrzebuje już tylko jednego terminala płatniczego, a wszystkie TU z którymi współpracuje ma zapisane w aplikacji na smartfonie.

– TubaPay to doskonały przykład na to, jak dobrze rozpoznana potrzeba i umiejętnie wdrożona innowacja całkowicie odmienia sposób pracy, przyspiesza go i ułatwia – mówi Krzysztof Polończyk, prezes zarządu First Data Polska S.A. – Bardzo nas cieszy, że rozwiązanie wykorzystuje terminal płatniczy i karty, pokazując, jak duży potencjał wciąż drzemie w tej technologii.

Do tej pory do TubaPay dołączyło już 9 towarzystw, kolejne są w drodze. Z terminali korzysta systematycznie rosnąca liczba agentów ubezpieczeniowych. Bacca ocenia potencjał rynku na kilkanaście tysięcy urządzeń.

Polisa jak Netflix i Uber

Bacca i First Data Polska S.A. są gotowe do uruchomienia kolejnej usługi, która przyniesie wielowymiarową korzyść zarówno klientom kupującym polisę jak i agentom oraz towarzystwom ubezpieczeniowym. Do TubaPay został dodany mechanizm płatności cyklicznych (recurring payment). Dzięki niemu ubezpieczyciel może poprzez TubaPay zdalnie i automatycznie obciążać kartę klienta za kolejne raty za ubezpieczenia.

bEpPmdtG

Do realizacji płatności cyklicznych TubaPay wykorzystuje wyłącznie bezpieczny token karty klienta, który powstaje po zbliżeniu jej do terminala Polcard podczas płatności za polisę u agenta. Alternatywnym sposobem wygenerowania tokenu na poczet przyszłych płatności jest zarejestrowanie karty online na stronie TubaPay.

Dzięki płatnościom cyklicznym klienci mogą płacić za ubezpieczenie podobnie jak za popularne serwisy streamingowe, a agenci i ubezpieczyciele zyskują pewność przyszłych przychodów. Automatyczna płatność eliminuje ryzyko pominięcia lub nieprawidłowej wpłaty oraz oszczędza czas do tej pory zużywany na poszukiwanie dokumentów, blankietów, wykonywanie przelewów czy wizyt w okienku banku lub poczty. Zainteresowanie wdrożeniem usługi zadeklarowało już kilka towarzystw ubezpieczeniowych.

TubaPay – najważniejsze informacje
bEpPmdtH

Aplikacja

Aplikacja TubaPay jest dostępna na smartfony z systemem Android 6.0.1 i późniejszym. Wymaga dostępu do aparatu fotograficznego i możliwości udostępniania internetu poprzez Bluetooth wersji 4.0 i nowszej (tzw. tethering), co oferuje zdecydowana większość nowych modeli smartfonów dostępnych na rynku.

Jak to działa?

Po wystawieniu polisy agent skanuje smartfonem kod QR z ekranu systemu wystawiania polis. Kod QR zawiera informację o dokładnej kwocie do zapłaty oraz identyfikację odbiorcy płatności i polisy. Aplikacja TubaPay przekazuje ją do sparowanego poprzez Bluetooth terminala płatniczego Polcard, na którym klient może opłacić ubezpieczenie kartą. Analogicznie poprzez przyłożenie karty do terminala Polcard następuje rejestracja tokenu karty do płatności cyklicznych i przesłanie jej do TubaPay. Integracja eliminuje pomyłki w przepisywaniu kwot, przelewy na niewłaściwe konto czy użycie terminala innego towarzystwa.
Rozwiązanie wykorzystuje mobilny model terminala Verifone e355, agentem rozliczeniowym rozwiązania jest First Data Polska S.A. Dzięki temu właściwie kwoty docierają we właściwym czasie na właściwe konta, ułatwiając rozliczenia agencjom ubezpieczeniowym. Użytkownicy TubaPay mają możliwość analizy historii transakcji z terminala.

Kiedy Bacca podpisuje umowy integracyjne do aplikacji TubaPay z towarzystwami ubezpieczeniowymi, First Data Polska S.A. odpowiednio konfiguruje terminal, dodając kolejne konta. W sklepie Google Play pojawia się wówczas aktualizacja aplikacji TubaPay, a terminal jest aktualizowany zdalnie przez First Data Polska S.A.

bEpPmdtI

Ile to kosztuje?

Firmy ubezpieczeniowe zintegrowane z TubaPay pokrywają koszty transakcji kartą za swoje polisy, obniżając koszty operacyjne agentów. Dlatego agenci nie ponoszą żadnych kosztów na rzecz ubezpieczycieli, którzy przystąpili do TubaPay ani w pierwszym roku, ani w kolejnych latach, niezależnie od obrotu.

Jak dostać terminal?

Wystarczy podpisać umowę z Bacca i First Data Polska S.A. oraz pobrać i zainstalować darmową aplikację ze sklepu Google Play. Terminal płatniczy wysyła First Data Polska S.A. Dzięki trwającemu Programowi Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego prowadzonemu przez Fundację Polska Bezgotówkowa agent otrzyma terminal na 12 miesięcy bez opłat i z preferencyjną stawką na kolejne miesiące. Szczegóły oferty są dostępne pod adresem: https://www.polcard.pl/polska-bezgotowkowa/

Artykuł sponsorowany

bEpPmdua
KOMENTARZE
(0)