Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
burgas
18.07.2012 21:41

Zamach w Burgas. Żaden z Polaków nie ucierpiał

Zaraz po zamachu Polacy nie mogli opuścić lotniska, ponieważ policja i służby musiały sprawdzić, czy nie ma jakiegoś innego ładunku wybuchowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Nikt z Polaków nie ucierpiał w eksplozji autobusu na lotnisku w Burgas - powiedziała konsul RP w Sofii Katarzyna Deda. Na lotnisku utknęło 189 polskich turystów, którzy do Burgas przylecieli z Katowic jeszcze przed zamachem, ale już pozwolono im opuścić port lotniczy. *

Aktualizacja 21:57

Zaraz po zamachu Polacy nie mogli opuścić terenu lotniska, ponieważ policja i służby portu lotniczego musiały sprawdzić, czy na lotnisku nie ma jakiegoś innego ładunku wybuchowego.

- _ Rozmawiałam z rezydentką i turystami, którzy nadal są na lotnisku w Burgas. Nikt z nich nie ucierpiał, wszyscy są spokojni, rozumieją sytuację i czekają na jej wyjaśnienie _ - powiedziała konsul w rozmowie telefonicznej.

Dyrektor biura prasowego polskiego MSZ Paulina Kapuścińska zapewnia, że polska placówka dyplomatyczna na bieżąco monitoruje sytuację w Burgas.

Co najmniej pięć osób zginęło w eksplozji autobusu z izraelskimi turystami na lotnisku w Burgas nad Morzem Czarnym - poinformowało MSW Bułgarii. Zdaniem władz chodzi o zamach. Lotnisko w Burgas zamknięto, a wszystkie loty przekierowano do Warny.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier oskarża: Oni stoją za zamachem - _ W ostatnich miesiącach widzieliśmy irańskie próby podniesienia ręki na Izraelczyków w Tajlandii, Indiach, Gruzji, Kenii na Cyprze _ - twierdzi premier Izraela.
Wybuch w Burgas. To był zamach terrorystyczny Według świadków, zamachowiec zdetonował ładunek niesiony w plecaku. Ofiary to głownie obywatele Izraela, w tym ciężarne kobiety.
Cudzoziemiec planował zamachy na turystów Według telewizji Sigma TV cudzoziemiec ten pochodzi z Libanu, ale ma szwedzki paszport. Został zatrzymany 7 lipca i osadzony w areszcie.
Tagi: burgas, turystyka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz