Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
TOS
|

Umowa na 500 zł, a firma każe oddać 112 tysięcy. Minister apeluje do Ziobry

16
Podziel się

Michał Wójcik, minister w kancelarii premiera i były wiceminister sprawiedliwości, apeluje do Zbigniewa Ziobry o złożenie skargi nadzwyczajnej. Wójcik chce w ten sposób walczyć w sprawie bulwersującej umowy, w której odsetki wynosiły 1440 procent rocznie.

Umowa na 500 zł, a firma każe oddać 112 tysięcy. Minister apeluje do Ziobry
Michał Wójcik, minister w kancelarii premiera i były wiceminister sprawiedliwości, apeluje do Zbigniewa Ziobry o złożenie skargi nadzwyczajnej (PAP, PAP)
bEpKldyZ

Jak tłumaczy Wójcik, trafiły do niego dokumenty dotyczące umowy zawartej 21 marca 2006 roku. Była to umowa zlecenia z firmą o pośrednictwo finansowe, a wynagrodzenie miało wynosić 500 złotych wraz z odsetkami w wysokości 20 złotych za każdy dzień spóźnienia płatności.

Wierzyciel skierował sprawę do sądu i 28 sierpnia tego samego roku Sąd Rejonowy w Bytomiu wydał nakaz zapłaty, który uprawomocnił się 16 września, bo nie został zaskarżony.

Obecnie toczy się w tej sprawie trzecie postępowanie egzekucyjne, poprzednie dwa zakończyły się częściowym wyegzekwowaniem zadłużenia ze względu na dalszą bezskuteczność egzekucji.

bEpKldzb
Zobacz także: Sąd stanął po stronie sanepidu. "Ogromny chaos prawny. To bardzo niebezpieczne"

"Odsetki wynosiły 1440 proc. rocznie! Dziś zaległość wynosi 112 tysięcy złotych. W tej sprawie wystąpiłem już do prokuratura generalnego o rozważenie skargi nadzwyczajnej” – zapowiedział na Twitterze Wójcik.

bEpKldzh

W tej chwili wyegzekwowano 51 tys. 903 zł 11 groszy ze 111 tys. 546 zł 82 gr, z których 500 złotych to należność główna, 4119 zł to koszty postępowań egzekucyjnych, a resztę stanowią odsetki.

Skarga nadzwyczajna powinna zostać złożona do 3 kwietnia 2021 roku. Wójcik przypomniał też, że w Sejmie procedowane jest wydłużenie czasu składania skarg nadzwyczajnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpKldzC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
SPT
5 miesięcy temu
A może wreszcie trzeba ustalić maksymalny dopuszczony legalnie procent odsetek do umów . Każda która przekracza ten próg z mocy prawa zostaje uznana za nieważną. A tak dla świadomości. Średniowieczna lichwa do niebotyczne 7,00% w skali roku.
xXx
5 miesięcy temu
Pracuje u Mateuszka to nic dziwnego, że chce troszkę błysnąć i pokazać, że ksiorkę pobiera za coś co niby robi, a nie za znajomość z Mateuszkiem. Błzen któremu płaci Polski podatnik tylko za to, że jest w tym samym układzie co kłamczuszek Mateuszek
Gugulak2
5 miesięcy temu
wszystkie te firmy założono w czasach prosperity złodziejskich rządów PO-PSL i za ich parasolem politycznym . Wtedy pozwolono im działać, faktycznie bez żadnych prawnych ograniczeń. A teraz te sprawy wypływają na wierzch. Dekada oszustw na skalę gigantyczną, nieznaną do tej pory w Polsce: opcje walutowe, pseudokredyty we franku, pseudopolisy inwestycyjne, dziura vatowska, GetBack i Getin Noble Bank. Żeby pokazać tylko szczyty tej ekonomicznej wojny z Polakami. Straty Polski i Polaków idą w grube miliardy. Trzeba być walniętym w głowę, żeby głosować na te skumulowane oszustwo liberalno-lewicowe. Tak ładnie odwołujące się do słuszności światopoglądowej, a kłamliwe do szpiku kości.
bEpKldzD
czytelnik
5 miesięcy temu
Czas najwyższy zabrać się za lichwę i oszustów wprowadzić pełną konfiskatę ich dóbr. Za krzywdę ludzi oszukanych i skrzywdzonych powinni również odpowiadać windykatorzy i Notariusze.
jaa
5 miesięcy temu
Gdy nie mamy pieniędzy na coś, tzn. że nas nie stać. Problemem nie jest pożyczka, lichwiarze czy windykatorzy i komornicy, tylko brak dochodów pożyczkobiorcy i nadmierne wydatki. Nie rozwiąże tego problemu kolejny dług. To także oznacza, że nie umieliśmy oszczędzać. Więc jak po wzięciu kredytu będzie? Nagle nauczymy się oszczędzać? Branie kredytów przez ludzi ze złymi nawykami prowadzi ich potem do problemów. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emeytura nie jest Ci potzerbna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, Żeby ludzie nauczyli się zarządzać ograniczonymi zasobami (pieniędzmi), skutecznego oszczędzania i inwestowania, by zbudować majątek a nawet finansową wolność.