Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Unia Europejska zbiera dane na temat problemów z dostawami

Podziel się:

Wojna w Ukrainie odbija się na gospodarce również krajów ościennych. Ministerstwo Technologii i Rozwoju informuje o tym, że jest aktywna ankieta, w której firmy, zrzeszenia przedsiębiorców czy izby mogą identyfikować zakłócenia w łańcuchach dostaw. Badanie prowadzone jest pod auspicjami Komisji Europejskiej.

Unia Europejska zbiera dane na temat problemów z dostawami
UE chce zweryfikować potencjalne problemy w ciągach dostaw (Getty Images, Nicolas Economou)

Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało, że do 29 marca aktywna będzie ankieta, w której firmy, zrzeszenia przedsiębiorców czy izby mogą identyfikować zakłócenia w łańcuchach dostaw w związku z inwazją Rosji na Ukrainę — informuje resort rozwoju i technologii.

Ankieta prowadzona jest w imieniu Komisji Europejskiej. Ankieta w języku angielskim będzie aktywna do 29 marca na stronie https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/industrial-disruptions-2022.

Badanie prowadzone jest w imieniu Komisji Europejskiej

Resort technologii i rozwoju wyjaśnił, że badanie prowadzone jest przez European Cluster Collaboration Platform (Europejską Platformę ds. Współpracy Klastrów) we współpracy z Enterprise Europe Network w imieniu Komisji Europejskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kto zyska na rewolucji podatkowej. "Co do zasady zmiany są korzystne"

MRiT zachęca firmy, zrzeszenia przedsiębiorców, izby i całe środowisko biznesowe do wzięcia udziału w ankiecie, której celem jest identyfikacja zakłóceń w łańcuchach dostaw w związku z sytuacją wywołaną inwazją rosyjską na Ukrainę.

Celem tego badania jest zabranie informacji o zakłóceniach w łańcuchach dostaw, których firmy doświadczają już teraz lub mogą doświadczyć w najbliższej przyszłości. Dodano, że udział w ankiecie pozwoli na szukanie rozwiązań pozwalających przeciwdziałać zidentyfikowanym problemom z dostawami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP