Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Angela Merkel: UE pomoże Turcji ws. uchodźców. Przekaże 3 mld euro

Angela Merkel: UE pomoże Turcji ws. uchodźców. Przekaże 3 mld euro

Fot. PAP/EPA/MICHAEL KAPPELER

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapewniła, że Unia Europejska przekaże Turcji 3 miliardy euro na pomoc uchodźcom przebywającym w tym kraju. Merkel przypomniała, że w Turcji w obozach dla uchodźców żyje około 2,5 miliona Syryjczyków.

W listopadzie Unia obiecała Ankarze finansową pomoc w zapewnieniu tym ludziom opieki. W zamian Turcja ma zlikwidować nielegalne drogi przerzutu uchodźców na greckie wyspy.

Po pierwszych niemiecko-tureckich konsultacjach rządowych, jakie odbyły się w Berlinie, premier Turcji Ahmet Davutoglu zastrzegał jednak, że jego kraj nie jest w stanie samodzielnie rozwiązać problemu fali uchodźców. Ostrzegał też, aby nie próbować zrzucać odpowiedzialności w tej kwestii na innych.

Jednocześnie turecki premier chwalił postawę Merkel w kryzysie migracyjnym. Jak mówił, niemiecka kanclerz zdecydowała się na historyczny krok, który z czasem zostanie doceniony.
ue, pomoc, turcja, uchodźcy, angela merkel, kryzys imigracyjny w europie
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
maro276
95.48.108.* 2016-01-25 07:39
Uszczelnić granice i deportować tych co są w Europie.Tak głupimi posunięciami doprowadzą rządzący do rozpadu UE.Nie ma kasy na bezrobocie ,mieszkania ,leczenie ,na walkę z głodem w Europie a oni chćą nakarmić całą Afrykę.Jeżeli rządzący nie opanują sytuacji w Europie to ludzie muszą się za to zabrać.
kilo
91.200.27.* 2016-01-24 20:09
Z czego da pani Merkelówna ze swoich zaskurniaków?
kiaaper
46.112.50.* 2016-01-24 16:56
Jakim prawem ona decyduje co zrobi UE? Niemka rządzi całą UE ?
Zobacz więcej komentarzy (140)