Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Były szef NBP wprost mówi o tym, że "zaczniemy tęsknić do euro" [WIDEO]

Były szef NBP wprost mówi o tym, że "zaczniemy tęsknić do euro"

 

 

Marek Belka, były premier i były szef NBP w programie "Money. To się liczy" tłumaczył dlaczego w dłuższej perspektywie przyjęcie euro będzie dla Polski korzystne. Równocześnie przypominał, że obecna ekipa rządząca Polską nie daje nadziei na przyjęcie wspólnej waluty.

- Nie mam dowodów na to, że on rozumie potrzebę wejścia do strefy euro. Na pewno, gdyby rozumiał, musiałby przekonać swoich mocodawców (do przyjęcia wspólnej waluty – red.) - mówił o Mateuszu Morawieckim były szef NBP. Przekonywał, że za uznaniem Unii Europejskiej za "względnie trwałą" inicjatywę powinno pójść przekonanie o tym, że "nasze miejsce jest w strefie euro". - Jednym z argumentów "za" jest fakt, że dzięki temu będziemy mieć łatwiejszy i tańszy dostęp do kapitału”. W ocenie Marka Belki, gdy tylko pojawią się "pierwsze napięcia inflacyjne zaczniemy tęsknić do euro".

belka, unia europejska, wspólna waluta, morawiecki
Czytaj także
Polecane galerie
obatel
2018-06-15 18:18
Ja wiem jedno!Rozszyfrowałem taktykę pis---dzielców...oni drażnią UE aby Polskę z niej wyprowadzić...Po co ?1 Bo kończy się czas BRANIA dla Polski i trzeba będzie P Ł A C I Ć...!!!
Kawa
2018-04-17 13:24
Jak tak tęskno mu za Euro, to niech zamieszka tam, gdzie ono jest! Dla dobra określonej grupy, cały naród musi godzić się na ich plany? Już wystarczy. A tak na marginesie, Euro jest nam tak samo potrzebne jak otwarta linia kredytowa,którą podpisał z MFW tuż po katastrofie smoleńskiej a z której nie było podstaw korzystać ale trzeba było zapłacić za tą usługę ponad 1mld zł. A co o niej mówił ówczesny minister finansów?
"Została podpisana umowa o gotowości i już. Mówiąc krótko, nie ma żadnych kosztów, nie ma zmiany w statusie naszych rezerw."
Miało nie być kosztów a jeden miliard poszło się gonić.
patryk
2018-04-17 11:29
Panie Belka, a ja tęsknie za czasami kiedy nie było złodziejskiego podatku BELKI od zysków kapitałowych
Pokaż wszystkie komentarze (53)