Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejowe połączenia Niemcy - Polska. Są obawy o ich przyszłość

0
Podziel się:

Od 1 marca przestanie kursować REGIOekspres między Wrocławiem i Dreznem. W połowie grudnia PKP Intercity skreśliła ze względów ekonomicznych z rozkładu jazdy pociąg EuroCity Wawel do Berlina i Hamburga.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (Jacek Bereźnicki)

Pełnomocnik rządu Niemiec do spraw kontaktów z Polską Dietmar Woidke opowiedział się we wtorek za utrzymaniem likwidowanych połączeń kolejowych pomiędzy tymi dwoma krajami. Polityk SPD chce poruszyć ten temat podczas konsultacji międzyrządowych.

_ - Regionalne pociągi są ważne dla zrastania się (obu społeczeństw) i muszą nadal kursować _ - oświadczył Woidke, cytowany przez agencję dpa. Zapowiedział, że temat likwidacji połączeń kolejowych poruszy podczas zaplanowanych na wiosnę polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych. Woidke jest też premierem graniczącego z Polską kraju związkowego Brandenburgia.

Obawy Woidkego podziela polityk niemieckich Zielonych w Parlamencie Europejskim Michael Cramer. - _ 25 lat po upadku żelaznej kurtyny Polska i Niemcy nie potrafią zapewnić minimalnej oferty ponadgranicznych połączeń kolejowych _ - powiedział Cramer, szef komisji transportu w PE.

Od 1 marca przestanie kursować REGIOekspres między Wrocławiem i Dreznem. O likwidacji informowała spółka Przewozy Regionalne, tłumacząc decyzję trudną sytuacją finansową. W połowie grudnia PKP Intercity skreśliła ze względów ekonomicznych z rozkładu jazdy pociąg EuroCity Wawel do Berlina i Hamburga.

Według Woidkego planowane jest także zawieszenie połączenia między Frankfurtem nad Odrą a Poznaniem, i to w cztery miesiące po jego uruchomieniu. Na razie pociągi na tej trasie kursują w piątki i soboty. Los tej linii nie został jeszcze ostatecznie przesądzony.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)