Notowania

kontrole na granicach
02.02.2016 06:58

Kontrole na granicach powrócą? Ważna debata w europarlamencie

Kryzys migracyjny, stan kontroli na zewnętrznych granicach Unii i w strefie Schengen będzie przedmiotem debaty, w której uczestniczyć ma wiceprzewodniczący Komisji Frans Timmermans.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Przyszłość strefy Schengen, opodatkowanie przedsiębiorstw i ograniczenie pracy na czarno. To tematy drugiego dnia plenarnej sesji Parlamentu Europejskiego. Deputowani rozpatrzą też wniosek o uchylenie immunitetu polskiemu europosłowi Robertowi Iwaszkiewiczowi.

Kryzys migracyjny, stan kontroli na zewnętrznych granicach Unii i w strefie Schengen będzie przedmiotem debaty, w której uczestniczyć ma wiceprzewodniczący Komisji Frans Timmermans. Komisja Europejska ostrzegła już o możliwości przywrócenia regularnych kontroli na okres do dwóch lat, jeśli Grecja nie zabezpieczy odpowiednio swoich granic.

Najnowsze zamierzenia Komisji dotyczące opodatkowania przedsiębiorstw przedstawi francuski Komisarz Pierre Moscovici. Ma być to - jak zapowiedział - ambitny pakiet propozycji mający zapobiegać unikaniu opodatkowania i zmuszać do ich płacenia w kraju, w którym osiągnięto zyski.

Ponadto Parlament zajmie stanowisko w sprawie stworzenia unijnej platformy wymiany informacji mającej ułatwić walkę z nielegalnym zatrudnieniem.

Tagi: kontrole na granicach, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz