Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja w Rumunii. Wiceszef banku centralnego zamieszany w skandal

4
Podziel się:

Są dane i dowody wskazujące, że w 2008 roku Bogdan Olteanu jako przewodniczący Izby Deputowanych zażądał miliona euro i otrzymał tę kwotę, a także wsparcie wyborcze od biznesmena.

Korupcja w Rumunii. Wiceszef banku centralnego zamieszany w skandal
(meaduva/Flickr (CC BY-ND 2.0))

Rumuńska prokuratura antykorupcyjna zatrzymała w piątek wiceprezesa banku centralnego Bogdana Olteanu, który jest podejrzany o to, że jako przewodniczący niższej izby parlamentu w 2008 roku przyjął milion euro łapówki.

Przedstawiciel urzędu antykorupcyjnego DNA powiedział, że trwa śledztwo, a urzędnicy chcą, by Olteanu pozostał w areszcie przez 30 dni.

"Są dane i dowody wskazujące, że w 2008 roku Bogdan Olteanu jako przewodniczący Izby Deputowanych zażądał miliona euro i otrzymał tę kwotę, a także wsparcie wyborcze od biznesmena w zamian za przekonanie członków rumuńskiego rządu do wyznaczenia pewnej osoby na stanowisko gubernatora Delty Dunaju" - głosi oświadczenie DNA.

W komunikacie nie podano nazwisk pozostałych osób zamieszanych w skandal. Nominacja, za której przeforsowanie Olteanu miał dostać łapówkę, doszła do skutku - dodano.

Olteanu od 2009 roku wchodził do dziewięcioosobowego zarządu banku centralnego; był przewodniczącym niższej izby parlamentu w latach 2006-2008.

W ciągu dwóch minionych lat prokuratura wszczęła dochodzenia przeciwko wielu wysokiej rangi urzędnikom w Rumunii, w której problemem są nadal uchylanie się od płacenia podatków i korupcja.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
jan b
7 lat temu
tak teraz wygląda wielka demokracja brak nadzoru nad wolnym rynkiem
Brawo Rumunia...
7 lat temu
Brawo Rumunia
xxx
7 lat temu
rumun bral kase nie za darmo zalatwil sprawe a w polsce biora i nie zalatwiaja to co tam koziarze rumunscy sie dopieprzaja aaa bo pewnie prokurator nie dostal dzialki ot podobnie jak w polsce tylko gora moze krasc i prywatyzowac ale mowie o tych co k kreca faworytki
ted
7 lat temu
w Polsce tez biorą..ale do czasu, juz im sie do tyłkow dobieraja