Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Merkel ostro zaatakowała Camerona

0
Podziel się:

Kanclerz Niemiec jest przeciwna planom premiera Wielkiej Brytanii, które dyskryminują imigrantów z biedniejszych krajów Unii.

Merkel ostro zaatakowała Camerona
(PAP/EPA)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wypowiedziała się na łamach niedzielnego wydania brytyjskiej gazety _ Times _ przeciwko planom premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, które mają na celu ograniczenie napływu imigrantów z biedniejszych krajów Unii Europejskiej.

_ - Niemcy nie będą manipulować fundamentalnymi zasadami swobody przemieszczania się osób w UE _ - powiedziała Merkel w wywiadzie dla _ Timesa _ udzielonym przy okazji ostatniego szczytu UE w Brukseli.

Cameron jest zdania, że liczba obcokrajowców, którzy mogą na dłuższy czas przyjechać do danego kraju, powinna być regulowana przez rząd w zależności od potrzeb państwa.

Brytyjski premier uważa, że swobodny przepływ osób w UE powinien odbywać się tylko pomiędzy krajami o takim samym poziomie gospodarczym. Dla imigrantów bez kwalifikacji z państw biedniejszych powinny jego zdaniem obowiązywać kontyngenty.

Unijny komisarz ds. pracy Laszlo Andor uznał brytyjskie plany za nielegalne i zaznaczył, że żaden inny kraj UE ich nie popiera.

Merkel zapowiedziała współpracę z Wielką Brytanią przy zwalczaniu przypadków wyłudzania świadczeń socjalnych przez imigrantów z innych krajów UE. _ To jest temat kontrowersyjny, na który dyskutuje się także w Niemczech _ - powiedziała. Lekarstwem na nadużycia nie może być jednak ograniczenie swobody przemieszczania się - zaznaczyła szefowa niemieckiego rządu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)