Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polscy pracownicy Opla wyrzuceni z hotelu w Niemczech. Obsługa spakowała ich rzeczy do worków na śmieci

623
Podziel się:

Polacy, którzy zostali oddelegowani z gliwickiego zakładu Opla do pracy w Niemczech, zostali w drastyczny sposób pozbawieni dachu nad głową. Kiedy byli w pracy, obsługa hotelu, w którym mieszkali, wyrzuciła ich rzeczy.

Polacy są zatrudnieni w zakładach Opla w Ruesselsheim.
Polacy są zatrudnieni w zakładach Opla w Ruesselsheim. (AFP/EAST NEWS)
bEISTYUl

Sprawę opisuje Polsat News. Dotyczy ona 30 spośród 400 pracowników z Polski, którzy zostali oddelegowani do pracy w niemieckiej fabryce Opla w Ruesselsheim. Noclegi w nieodległym Niedernhausen miał im zagwarantować pracodawca.

Okazało się, że ktoś nie dopilnował terminów i wynajął pokoje na okres krótszy, niż trwała delegacja. Hotel miał informować o tym pracowników, jednak zabrakło osoby decyzyjnej, która rozwiązałaby problem. Dlatego gdy załoga była w pracy, obsługa hotelu po prostu spakowała cały ich dobytek do worków na śmieci i wyrzuciła przed budynek.

Jeden z pracowników nagrał film spod hotelu, który trafił na Facebooka:

bEISTYUn

- Ci pracownicy mieli wszystko w workach na śmieci wyrzucone przed hotelem. Sprzęt elektroniczny wrzucony z jogurtami, kiszonymi ogórkami. Zdjęcia rodzinne, kartki od dzieci, to wszystko było razem z tymi kefirami - powiedział Polsatowi Mariusz Król z "Solidarności" działającej w polskiej fabryce Opla.

Zobacz także: Zobacz też: "Białorusini coraz chętniej przyjeżdżają szukać pracy w Polsce"

Jak dodał, jeden z pracowników nie mógł przez to znaleźć lekarstw, które regularnie przyjmuje. Musiała przyjechać po niego karetka.

bEISTYUt

Jak wynika z relacji pracowników, na miejscu interweniowała też policja, niewiele brakowało, a polałaby się krew. Jednemu z pracowników miało zniknąć trzy tysiące euro.

Pracownicy poinformowali o całej sprawie swojego gliwickiego pracodawcę. Ten obarcza odpowiedzialnością obsługę hotelu i niemiecką firmę, która odpowiadała za wynajęcie pokojów. Zapewnia, że trwa wyjaśnianie sprawy. Znalazł pracownikom inny nocleg i dał dodatkowy jeden dzień wolnego.

Pechowi Polacy wrócą do kraju na początku lipca. Pracownicy gliwickiej fabryki Opla są delegowani do pracy w Niemczech, bo w produkcja w Gliwicach zwolniła. Podobna sytuacja jest też w polskich zakładach Fiata. Jak pisaliśmy w marcu, związkowcy z "Sierpnia 80" w tych zakładach napisali list do premiera Morawieckiego z prośbą o repolonizację fabryk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEISTYUO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(623)
dmk
3 lata temu
niemcy to niemcy. pisac z malej litery, zdrajcy mordercy oszusci, zgrywaja sie na demokratow a z putinem kreca lody z nord stream 1-2, socjal-demokraci . przypominam ze nsdap to narodowy socjalizm, czyli lewactwo ubrane w brunatny kolor. ale dalej lewactwo ,jak w dzisiejszej Europie. wschod ma kupowac i milczec. top jest opcja wg zachodu czyli francji, nieiec i rosji. kasa, kasa i zdrada
David
3 lata temu
My, Niemcy, jesteśmy zmęczeni, Polakami. Przed każdym 2 kioskiem pijani są Polacy. Wszędzie błagają bezdomni Polacy. Większość muzułmanów zachowuje się o wiele lepiej i bardziej cywilizacyjnie
David
3 lata temu
My, Niemcy, jesteśmy zmęczeni, Polakami. Przed każdym 2 kioskiem pijani są Polacy. Wszędzie błagają bezdomni Polacy. Większość muzułmanów zachowuje się o wiele lepiej i bardziej cywilizacyjnie
bEISTYUP
Maggi
3 lata temu
Sprawdziłam na niemieckich stronach. NIGDZIE nie ma nawet wzmianki o tym akcie rasizmu wobec Polaków. Podajcie do publicznej wiadomości nazwę tego rasistowskiego hotelu. Zróbmy w internecie "reklamę" tym polakożercom!
magda
3 lata temu
To jakaś chyba jakaś niemiecka specjalność.Po kilku dniach pracy okazało się,że nasze rzeczy znajdują się w budynku obok,spakowane jak popadnie,ponieważ do naszego mają się wprowadzić pracownicy z innego kraju.
...
Następna strona