Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opel planuje zwolnienia. Chce odchudzić załogę o 300 osób

23
Podziel się:

Opel Manufacturing Poland planuje uruchomić program dobrowolnych odejść. Chętni będą mogli zgłaszać się od najbliższego poniedziałku. Związkowcy liczą, że to już koniec odchudzania załogi polskich zakładów, które wyhamowały ostatnio produkcję.

Opel chce odchudzić swoją załogę o 300 osób.
Opel chce odchudzić swoją załogę o 300 osób. (LESZEK ZYCH/REPORTER)
bEJbKJCJ

Jak podaje PAP, firma chce, żeby z zakładu w Gliwicach odeszło 275 osób, a z fabryki w Tychach 25 (dziś w zakładach Opel Manufacturing Poland zatrudnionych jest 3370 osób.). Ci, którzy w ciągu najbliższego tygodnia podejmą decyzją o odejściu, mogą liczyć na odprawę w wysokości maksymalnie 21 wypłat. Ci, którzy zdecydują się później, mogą dostać do 20 wypłat.

W lutym gliwicki Opel zlikwidował przywróconą zaledwie 3 lata temu nocną zmianę produkcji, a w styczniu 190 pracowników skorzystało z programu dobrowolnych odejść. Część załogi przekierowano też do pracy w Niemczech.

bEJbKJCL
Zobacz także: Zobacz też: "Białorusini coraz chętniej przyjeżdżają szukać pracy w Polsce"

Związkowcy liczą, że po zapowiedzianej kolejnej turze PDO nie będzie już dalszych zwolnień. Nadzieją może być zapowiadane na 2019 rok uruchomienie produkcji silników benzynowych PureTech. Pracownicy w rozmowie z PAP zaznaczają, że chcieliby jednak, żeby polskie zakłady dostały do produkcji nowy, dobrze sprzedający się model.

Nie tylko w Oplu boją się o przyszłość. Podobnie jest w polskiej fabryce Fiata. "Perspektywy dla polskich zakładów Opla i Fiata nie napawają optymizmem" - napisali w marcu związkowcy z "Sierpnia 80" z zakładów tych firm w liście do premiera Mateusza Morawieckiego.

bEJbKJCR

"To, co dzieje się z fabrykami, każe przypuszczać, że za kilka lat grozi im nawet zamknięcie" - dodawali, prosząc o spotkanie. Ich zadniem ratunkiem może być nacjonalizacja.

bEJbKJDm
praca
wiadomości
KOMENTARZE
(23)
Matt
3 lata temu
SPOKOJNIE! Wszyscy pracownicy Opla i Fiata będą przecież mieli prace w nowo otwieranych fabrykach polskich samochodów elektrycznych, więc nie martwcie się o miejsca pracy .... Morawiecki przecież nie kłamie tak jak.. przez ostatnie osiem lat..poprzednia władza...jest dobrze!
Wawa
3 lata temu
Drodzy pracownicy z pdo. Pamietajcie ze trzeva odpriwadzic podatek od odprawy. My toczylismy latami sprawy sadowe i fiskus wygral.....
gazz
3 lata temu
A Polska zaczęła właśnie wstawać z kolan, jak żyć Dobra Zmiano?
bEJbKJDn
Karrol
3 lata temu
W Polsce muszą już tak dużo płacić pracownikom ,że uciekają z produkcją do Niemiec ha ha ha
Edi
3 lata temu
A ja myślałem że znowu wszystko przez PIS
...
Następna strona