Notowania

uchodźcy
16.09.2015 15:34

Pomoc UE dla uchodźców. 10 tys. euro na przesiedloną osobę i 6 tys. na relokowaną

Będziemy dążyć do przyjmowania cudzoziemców etapami, w grupach kilkusetosobowych; Polska otrzyma 10 tys. euro na każdą przesiedloną osobę i 6 tys. na relokowaną - zapowiedziała w środę w Sejmie szefowa MSW Teresa Piotrowska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/Reporter)

Ile Polska otrzyma pieniędzy na każdego uchodźcę? Według MSW ma to być 10 tys. euro na każdą przesiedloną osobę i 6 tys. na relokowaną. O finansowej sferze związanej z uchodźcami mówiła w środę w Sejmie szefowa MSW Teresa Piotrowska.

- Polska otrzyma z Europejskiego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji kwotę 10 tysięcy euro na każdą osobę przesiedloną oraz 6 tysięcy euro na każdego relokowanego wnioskodawcę - poinformowała szefowa MSW.

Jak dodała, "konieczność uruchomienia dodatkowych ośrodków (dla uchodźców) wystąpiłaby w przypadku przyjęcia jednorazowego grupy większej niż dwa tysiące osób".

- Będziemy jednak dążyć do przyjmowania cudzoziemców etapami, w grupach najwyżej kilkusetosobowych, mając na celu sprawne przeprowadzenie tego zadania pod względem logistycznym oraz wykorzystania w jak największym stopniu istniejącej infrastruktury i rezerw, którymi dysponujemy - powiedziała Piotrowska.

Tagi: uchodźcy, wiadomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz