Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Złota era europejskiej gospodarki. Świat zawdzięcza UE lepsze perspektywy

Złota era europejskiej gospodarki. Świat zawdzięcza UE lepsze perspektywy

Światowy handel ożywia się dzięki rosnącemu popytowi w Europie. Fot. Hermann Bredehorst
Światowy handel ożywia się dzięki rosnącemu popytowi w Europie.

Europa podniosła się z kryzysu finansowego, a strefa euro zmierza w kierunku złotego okresu niskiej inflacji, twierdzą ekonomiści Credit Suisse Group AG i Oxford Economics.

Sytuacja gospodarcza całej Europy, tak krajów strefy euro, jak i rozwijających się gospodarek w Europie Środkowej i Wschodniej - ma pozytywny wpływ na resztę świata – wynika z raportu Międzynarodowego Funduszu Walutowego cytowanego przez "Bloomberga".

Światowy handel ożywia się dzięki rosnącemu popytowi w Europie. Europejski wkład w globalny import jest zbliżony do chińskiego i amerykańskiego.

Jak przewidują eksperci, borykające się z kryzysem finansowym strefa euro dziś nie tylko wychodzi na prostą, ale jeszcze przez najbliższe parę lat ma potencjał wzrostu gospodarczego.

500+ w Europie. Zobacz, ile pieniędzy dostają dzieci w innych krajach

 

 

Ożywienie w wielu krajach Europy jest widoczne. Tylko w tym roku ekonomiści ankietowani przez "Bloomberga" podnieśli prognozy wzrostu dla strefy euro aż osiem razy.

W zeszłym tygodniu unijny ekspert polityki Europejskiego Banku Centralnego Benoit Coeure posunął się wręcz do stwierdzenia, że pod względem równowagi i solidności gospodarka strefy euro jest w najlepszej formie od czasu narodzin euro w 1999 r.

Czytaj także
Polecane galerie
Stan
2017-11-15 12:41
Jak coś takiego piszą to znaczy, że należy się bać i to bardzo.
Kryzys puka do drzwi, trzeba się trzymać na baczności.
Krzychu
2017-11-14 18:34
Co za bzdury!!! Europa rozwija się pomimo UE, a nie dzięki niej. W Brukseli zasiadają zwolennicy ZEROWEGO WZROSTU GOSPODARCZEGO wierząc że rozwój gospodarczy to droga do upadku!
Jo
2017-11-14 09:55
Dodrukowali a teraz okraszają
Pokaż wszystkie komentarze (18)