Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sylwester we Francji. Wyjątkowe środki bezpieczeństwa

0
Podziel się:

Porządku na Polach Elizejskich w Paryżu pilnować będzie 1700 funkcjonariuszy - zapowiada minister Bernard Cazeneuve.

Sylwester we Francji. Wyjątkowe środki bezpieczeństwa
(Das österreichische Außenministerium/Wikimedia/CC 2.0)

Bezpieczeństwa witających nowy rok pilnować ma 55 tys. policjantów i żandarmów - zapowiada szef francuskiego MSZ Bernard Cazeneuve. Największe siły, 1700 funkcjonariuszy, pracuje na Polach Elizejskich w Paryżu, gdzie w powitaniu Nowego Roku weźmie udział - jak się oczekuje - ponad 100 tys. ludzi.

Na Polach Elizejskich z okazji uroczystości ograniczono ruch samochodowy. Szef francuskiego MSZ Bernard Cazeneuve podał, że w Paryżu podjęto wyjątkowe środki bezpieczeństwa i na wszelki wypadek zmobilizowano również 2500 strażaków.

Na pytanie o znaczenie tych środków ostrożności na najbardziej ruchliwej stołecznej arterii, w kontekście zagrożeń terrorystycznych, minister odpowiedział: _ Nie ugniemy się przed terroryzmem _.

_ - Będziemy żyć dalej, tak jak żyjemy _, i dlatego _ podejmujemy wszelkie środki ostrożności w celu zapewnienia bezpieczeństwa _ - dodał minister. Jak w poprzednich latach, transport publiczny w mieście jest w środę wieczorem i przez całą w noc darmowy.

Czytaj więcej w Money.pl
Francja: 25-procentowy wzrost napadów Rozwoju tego zjawiska w tak błyskawicznym tempie jeszcze nie notowano - przyznaje francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
15 tysięcy aut utknęło tam w zaspach Wiele osób spędziło noc w swych autach. Władze apelują, aby kierowcy nie wybierali się do narciarskich kurortów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)