Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szef NATO za utrzymaniem sankcji wobec Rosji

5
Podziel się:

- W mojej ocenie nie powinno się znosić sankcji ekonomicznych zanim Rosja nie zmieni swego postępowania. Wierzę, że w tej sprawie jest w UE szerokie porozumienie - powiedział.

Szef NATO za utrzymaniem sankcji wobec Rosji
(PAP/EPA)

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oświadczył w poniedziałek, że Unia Europejska powinna utrzymywać w mocy sankcje wobec Rosji w związku z kryzysem ukraińskim.

- W mojej ocenie nie powinno się znosić sankcji ekonomicznych zanim Rosja nie zmieni swego postępowania. Wierzę, że w tej sprawie jest w UE szerokie porozumienie - powiedział.

Reuters odnotowuje, że minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier mówił w niedzielę, iż UE powinna stopniowo znosić sankcje wobec Rosji, jeśli nastąpi znaczący postęp w procesie pokojowym i jeśli Moskwa pokaże, że robi to, co do niej należy, jeśli chodzi o realizację mińskiego planu pokojowego dla Ukrainy.

Także szef niemieckiej SPD i wicekanclerz w rządzie Angeli Merkel, Sigmar Gabriel, opowiedział się ponownie za stopniowym znoszeniem sankcji wobec Rosji, pod warunkiem, że Moskwa też będzie stopniowo realizować porozumienie z Mińska. - Stanowiska "albo wszystko albo nic", nie można uznać za podejście realistyczne, chcemy to zmienić - zapowiedział.

- Zamiast stale dyskutować o nowej broni, NATO i USA powinny podjąć nową inicjatywę rozbrojeniową - dodał Gabriel. Wzorem powinna być, jego zdaniem, polityka wobec Wschodu prowadzona na przełomie lat 60. i 70. przez ówczesnego socjaldemokratycznego kanclerza Willy Brandta.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
Tolek
8 lat temu
Rosja musi respektowac Europe i jej granice...sankcje juz pokazaly, ze nauka jest potrzebna.....raz marchewka raz sankcje..niestety taka jest sytuacja miedzynarodowa....
Piotr
8 lat temu
Kraje które nie zgadzają się za utrzymaniem sankcji nałożonych na Rosję, powinni sami oddać terytorium swojego kraju w wielkości KRYMU na rzecz uchodziców będą świadomi jak sami coś stracą i temu służą sankcje . To Rosja Stanowi zagrożenie i nie wymachujemy szabelką ale ją podniesiemy w razie zagrożenia.NIEMCY mogą poprosić Putina aby zajął byłe tereny DDR i najlepiej po nitce gazociągu nie przez Polskę . WITAJCIE W DOMU sałdat?.
eu
8 lat temu
nie ma szans na złagodzenie sankcji z rosji bo to najpierw rosja musi opuscic ukrainski krym i donbas a wczesniej nie ma mowy o łagodzeniu sankcji.
Janusz
8 lat temu
Należy pamiętać, że Rosja wydaje około 5,4% swojego PKB na zbrojenia, USA "jedynie" 3,9%, więc gdy mówi się o rozbrojeniu to chyba najpierw Rosja powinna się przestać zbroić, tym bardziej, że to Rosjanie a nie Amerykanie czy Europejczycy, żyją średnio mniej niż 70 lat, mają problem z alkoholizmem, w społeczeństwie, a także zarabiają ledwo 400$ miesięcznie na rękę, nie zapewniając obywatelom dostępu do dobrej edukacji.
Magda
8 lat temu
Amerykański piesek! Szczeka jak jemu każe USA