Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Terroryzm w Europie. Skutki gospodarcze nie powinny być duże

0
Podziel się

Po zamachach w USA, w Wielkiej Brytanii czy w Hiszpanii, po pewnym czasie gospodarki tych krajów wracały do normy, zwłaszcza pod względem konsumpcji, i nie było znaczących skutków dla wzrostu gospodarczego.

Terroryzm w Europie. Skutki gospodarcze nie powinny być duże
(Wojciech Stróżyk/Reporter)
bEhBImlh

Unijny komisarz ds. gospodarczych uważa, że skutki gospodarcze sytuacji związanej z terroryzmem w Europie nie powinny być duże. Pierre Moscovici zastrzega jednocześnie, że za wcześnie jeszcze, by jednoznacznie móc to stwierdzić. Chodzi przede wszystkim o wzmocnione środki bezpieczeństwa we Francji i w Belgii, które dały się nieco we znaki lokalnym przedsiębiorcom.

- Jestem przekonany, że nasze otwarte społeczeństwa i nasze otwarte gospodarki wiedzą, jak stawić opór terroryzmowi - powiedział komisarz Moscovici. Jak dodał, po zamachach w Stanach Zjednoczonych, w Wielkiej Brytanii czy w Hiszpanii po pewnym czasie gospodarki tych krajów wracały do normy, zwłaszcza pod względem konsumpcji, i nie było znaczących skutków dla wzrostu gospodarczego.

- Za wcześnie jeszcze, by mówić, czy tak będzie i tym razem, ale wydaje się, że zaufanie naszych społeczeństw i ich zdolność do stawiania oporu będą miały tutaj decydujący wpływ - podkreślił komisarz.

bEhBImlj

We Francji do końca listopada obowiązuje zakaz większych zgromadzeń publicznych, a do końca lutego przyszłego roku - stan wyjątkowy. W stolicy Belgii w związku z najwyższym poziomem zagrożenia terrorystycznego, który obowiązywał przez kilka dni, zamknięte były kina i teatry, odwołano większe koncerty. Właściciele restauracji i kawiarni ubolewali, że mają mniej klientów, a dyrektorzy hoteli wskazywali, że ich goście odwołują przyjazdy i konferencje. Belgijscy eksperci jednak także twierdzą, że długotrwałe skutki dla gospodarki byłyby odczuwalne raczej tylko wtedy, jeśli taka sytuacja utrzymywałaby się przez dłuższy czas.

bEhBImlK
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)