Źródło wideo: © money.pl
Mateusz Gąsiorowski

Unijne miliardy dla Polski. "Rząd przemilcza jeden fakt"

Polski rząd oficjalnie zainaugurował nową perspektywę finansową UE. Unijna komisarz ds. funduszy Elisa Ferreira zaznaczyła jednak, że warunkiem wypłaty pieniędzy z nowego budżetu UE jest zagwarantowanie przestrzegania zapisów Karty Praw Podstawowych, w tym tych dotyczących niezależności sądownictwa. - Rząd z jednej strony hucznie inauguruje start unijnych funduszy, ale przemilcza fakt, że są one uwarunkowane przestrzeganiem prawa. Jeżeli by doszło do tego, że perspektywa zostałaby zablokowana, to skutki będą dalekosiężne. Na własne życzenie Polska może być opóźniona o kilkadziesiąt lat wobec innych państw Europy. I to w krytycznym momencie. Nie boję się użyć mocnych słów. Jeżeli by do tego doszło, byłaby to zdrada stanu - mówił w programie "Money.pl Polska w UE" wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak.

Więcej wideo
Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"
Pieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dziejePieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dzieje
"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy
"Zwykle popełnia się ten błąd". Kiedy wprowadzać produkt na rynek?"Zwykle popełnia się ten błąd". Kiedy wprowadzać produkt na rynek?
Tak wygląda codzienność w biznesie. "Częściej się nie udaje, niż udaje"Tak wygląda codzienność w biznesie. "Częściej się nie udaje, niż udaje"
"Niestety słabo". Tak ocenia sprzedawców w Polsce"Niestety słabo". Tak ocenia sprzedawców w Polsce
Wsiadłem do autonomicznej taksówki. W USA już jeżdżąWsiadłem do autonomicznej taksówki. W USA już jeżdżą
Wybrane dla Ciebie