Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Test przedsiębiorcy jednak będzie? Miałby sprawdzić, czy samozatrudnieni to osoby, które nie zostały wypchnięte z etatów. - Nie mamy takich planów. Cały czas rozmawiamy z rynkiem, to jest bardzo ważny punkt. To nie jest tak, że ja i moja ekipa siedzimy gdzieś tam w biurze i wymyślamy nowe podatki, czy jakieś tam procesy. Nie, my codziennie rozmawiamy z rynkiem, to rynek nam mówi, jaki kłopot widzi - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tadeusz Kościński, minister finansów. - Nie ma nic gorszego, gdy jeden przedsiębiorca jest uczciwy, a drugi nie jest. To wypiera z rynku tych uczciwych. Jeśli wszyscy będą uczciwi, to podatki będą mniejsze dla wszystkich, albo będziemy mieli więcej z tych podatków. To już decyzja społeczeństwa, co jest lepsze - dodał.

działalność gospodarcza
91
Podziel się:
KOMENTARZE
(91)
Marcin
3 lata temu
Taki burdel zrobiliście, podatki, opłaty, papierologia, że już na pracę nie starczy czasu. Przechodzę do szarej strefy, chcę zarabiać na życie, a nie siedzieć w papierach i sprawdzać, czy nie pominąłem jakiegoś nowego przepisu czy regulacji. Wsadźcie sobie w tyłek wasze "udogodnienia" dla przedsiębiorców. Dosyć traktowania pracujących na własny rachunek jak złodziei. Sami przestańcie kraść.
ABA
3 lata temu
Wystarczy obniżyć podatek 32% na 19% i wszyscy wrócą na etety.
pytam o to co...
3 lata temu
... oczywiście w oczach politycznych nierobów przedsiębiorca jest wyzyskiwaczem... a podobno człowiek ma wolny wybór w naszym kraju i sam może wybierać sobie pracę i formę współpracy z pracodawcą... czy jednak nowy ład zakłada, że będziemy tańczyć tylko czaczę, bo tak zakłada plan?
jas
3 lata temu
Zryczałtować na niskim poziomie małe firmy i pozwolić się Polakom bogacić--czyli wprowadzić tzw.wolność gospodarczą a kraj rozkwitnie.Restrykcje tyle dadzą,że w sasiednich krajach jak Czechy,Litwa czy Estonia liczba firm przekroczy liczbę ludności a w Polsce po prostu one znikną.
folk
3 lata temu
to nie są standard Światowe , wyjęte niczym z XIX wieku
...
Następna strona