Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UOKiK ostrzega przed Future Net i Future AdPro. "To mogą być piramidy finansowe"

10
Podziel się

UOKiK ostrzega przed inwestycjami na portalu FutureNet oraz platformie reklamowej FutureAdPro. Urząd podejrzewa, że mogą to być piramidy finansowe. Śledztwo w sprawie tych portali prowadzi prokuratura.

UOKiK ostrzega przed FutureNet i FutureAdPro.
UOKiK ostrzega przed FutureNet i FutureAdPro. (WP.PL)
bDJhsSVx

FutureNet oraz FutureAdPro to portale oferujące w zamian za opłatę - nabywanie pakietów reklam. Zgodnie z informacjami na stronie spółki, aby zyskać na inwestycji, trzeba namówić do zakupu inne osoby.

- Obie firmy uzależniają korzyści od tego, że ktoś będzie werbował kolejnych uczestników. System przestanie działać, gdy nie będą do niego przystępowały inne osoby. Zazwyczaj w tego typu schematach pieniądze trafiają głównie do pomysłodawców piramidy - mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Stronami zarządzają dwie zagraniczne firmy - BCU Trading z Dubaju i Futurenet Ukraine ze Lwowa. UOKiK wszczął przeciw nim postępowanie i postawił im
zarzuty.

bDJhsSVz
Zobacz także: Oglądaj też: Komisja ds. Amber Gold. Burzliwe przesłuchanie Marcina P.

- Postępowania UOKiK w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów mogą zakończyć się decyzją, w której zostanie nałożona kara finansowa w wysokości do 10 proc. obrotu firmy. Urząd może też nakazać firmie zaniechanie niekorzystnych praktyk oraz usunięcie ich skutków - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie UOKiK.

Śledztwo w sprawie operatorów stron FutureNet oraz FutureAdPro prowadzi też wrocławska prokuratura.

bDJhsSVF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJhsSWa
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(10)
Dorothy
2 lata temu
No nie uwierzę. A ZUS, a PiS to nie są piramidy finansowe, zwłaszcza w świetle dwóch planowanych wieżowców spółki Srebrna? Przecież oczywiste, że oba w/w nimi są. Obciążani płatnością składki ZUS wszyscy pracownicy w Polsce, są dostarczycielami pieniędzy dla rencistów i emerytów. Tylko niewidomy by tego nie zauważył.
ala
2 lata temu
a kiedy sie wezma za dowody kolekconerskie ludzie biora na nie kredyty a niewinny człowiek musi spłac..a złdzieje sie smieje
wola utraty
2 lata temu
Głupota ludzi jest bezgraniczna, jak chcą tracić kasę bezpowrotnie to niech to robią bo zabronić nie można, argumentacja nie skutkuje.
bDJhsSWb
Darek
2 lata temu
Miałem nadzieje, że wreszcie wzięli się za zus.
kombinacje
2 lata temu
.................... Ciekawe bardzo... tak jak w reprezentacji Polski wczoraj ... Piątek na ławce .. bo komuś nie pasuje ... że młodszy bardziej kreatywny i super snajper.. ..ktoś zagrożony.