Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
22.03.2019 19:09

UOKiK ostrzega przed Future Net i Future AdPro. "To mogą być piramidy finansowe"

UOKiK ostrzega przed inwestycjami na portalu FutureNet oraz platformie reklamowej FutureAdPro. Urząd podejrzewa, że mogą to być piramidy finansowe. Śledztwo w sprawie tych portali prowadzi prokuratura.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
UOKiK ostrzega przed FutureNet i FutureAdPro.

FutureNet oraz FutureAdPro to portale oferujące w zamian za opłatę - nabywanie pakietów reklam. Zgodnie z informacjami na stronie spółki, aby zyskać na inwestycji, trzeba namówić do zakupu inne osoby.

- Obie firmy uzależniają korzyści od tego, że ktoś będzie werbował kolejnych uczestników. System przestanie działać, gdy nie będą do niego przystępowały inne osoby. Zazwyczaj w tego typu schematach pieniądze trafiają głównie do pomysłodawców piramidy - mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Stronami zarządzają dwie zagraniczne firmy - BCU Trading z Dubaju i Futurenet Ukraine ze Lwowa. UOKiK wszczął przeciw nim postępowanie i postawił im
zarzuty.

Oglądaj też: Komisja ds. Amber Gold. Burzliwe przesłuchanie Marcina P.

- Postępowania UOKiK w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów mogą zakończyć się decyzją, w której zostanie nałożona kara finansowa w wysokości do 10 proc. obrotu firmy. Urząd może też nakazać firmie zaniechanie niekorzystnych praktyk oraz usunięcie ich skutków - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie UOKiK.

Śledztwo w sprawie operatorów stron FutureNet oraz FutureAdPro prowadzi też wrocławska prokuratura.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, uokik, inwestycje
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-03-2019

DorothyNo nie uwierzę. A ZUS, a PiS to nie są piramidy finansowe, zwłaszcza w świetle dwóch planowanych wieżowców spółki Srebrna? Przecież oczywiste, że oba … Czytaj całość

22-03-2019

wola utratyGłupota ludzi jest bezgraniczna, jak chcą tracić kasę bezpowrotnie to niech to robią bo zabronić nie można, argumentacja nie skutkuje.

22-03-2019

kombinacje.................... Ciekawe bardzo... tak jak w reprezentacji Polski wczoraj ... Piątek na ławce .. bo komuś nie pasuje ... że młodszy bardziej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)