Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ursus z nowym prezesem zarządu. Został nim Andrzej Młotek

Ryszard Matkowski zrezygnował z funkcji pełniącego obowiązki prezesa zarządu Ursusa. Jednocześnie rada nadzorcza spółki powołała Andrzeja Młotka na nowego prezesa zarządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Andrzej Młotek powołany na prezesa zarządu Ursusa

"Do spółki wpłynęło pismo pana Ryszarda Matkowskiego, w którym poinformował, że z dniem 31 marca 2020 r. rezygnuje z pełnienia funkcji wiceprezesa/członka zarządu Ursus S.A. w restrukturyzacji oraz z funkcji pełniącego obowiązki prezesa zarządu Ursus S.A. w restrukturyzacji" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie rada nadzorcza powołała Andrzeja Młotka na prezesa zarządu. Ze skutkiem natychmiastowym, bo funkcję objął 24 marca.

Młotek pracował wcześniej m.in. w Banku Pekao, Grupie Pol-Mot Holding, Grupie ITI i PLL LOT. W 2019 r. został zastępcą dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych w Grupie Pol-Mot Holding.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

Obejrzyj: Prezes Ursusa: przyszłość to autobusy wodorowe

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-03-2020

dzikuPrezesi są, urzędnicy są ale traktorów nie widać.

24-03-2020

JanChcąc być poprawnym nie skomentuję.

24-03-2020

rolnikexmyśleli że naklejajac logo Ursusa na ciągniki z chin i Korei zrobią karierę a faktycznie zamordowali jedyną polską markę

Rozwiń komentarze (7)