Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Uwierzyła fałszywemu pracownikowi banku. Straciła oszczędności życia

93
Podziel się:

29-letnia mieszkanka Olsztyna straciła 130 tys. zł. Przelała pieniądze na konto oszustów, którzy podając się za pracowników banku wmówili kobiecie, że na jej dane zaciągnięto kredyty i w związku z tym powinna przelać pieniądze na inne konto.

Uwierzyła fałszywemu pracownikowi banku. Straciła oszczędności życia
Oszust podał się za pracownika banku. Kobieta przelała mu 130 tys. zł (pixabay.com, pixabay.com)

- Tym razem ofiarą oszustów podających się za pracowników banku padła 29-letnia mieszkanka Olsztyna. Kobieta wykazała się wyjątkową niefrasobliwością w kontakcie z obcą osobą dzwoniącą na jej numer telefonu - poinformował oficer prasowy olsztyńskiej policji Andrzej Jurkun. - Ofiara oszustwa, nie czując zagrożenia, podała swojemu rozmówcy hasła i kody do swojego konta bankowego. Na tej podstawie, oszuści dokładnie wiedzieli, jakie środki są zgromadzone na rachunku oraz jakie transakcje były wykonywane w ostatnim czasie.

Straciła pieniądze

29-latka uwierzyła rozmówcy, że jej oszczędności mogą być zagrożone, i że na jej dane zostały zaciągnięte kredyty gotówkowe.

- Na tej podstawie, nie weryfikując wcześniej tych informacji, kobieta zgodnie z instrukcją podaną przez oszusta wypłacała pieniądze ze swojego rachunku bankowego, a następnie wpłacała je na podawane na bieżąco przez fałszywego pracownika banku przesyłane kody blik. Działając w ten sposób, kobieta straciła pieniądze - podał policjant.

Zobacz także: Pokazy garnków i pościeli. UOKiK idzie na wojnę z naciągaczami

Na hasło "policja" przerwała połączenie

Jurkun podkreślił, że oszust podający się za pracownika banku był na tyle bezczelny, że następnego dnia ponownie zadzwonił do 29-latki.

- Tym razem, kobieta była bardziej ostrożna i nie zgodziła się na taką formę kontaktu oraz przekazał mężczyźnie informację, że sprawa została zgłoszona na policję. Na hasło "policja" połączenie zostało przerwane i kontakt z oszustem urwał się na dobre - podał Jurkun.

Policjant zaapelował, by nigdy nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, ani nie przesyłać ich na podane przez oszustów numery kont, czy z wykorzystaniem kodów BLIK. - Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów - podkreślił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(93)
przyjaciel
6 miesięcy temu
w podobny sposób działa oszust z Ustronia. Jacek M. jest największym złodziejem i oszustem na terenie pow. Ślaskiego. Jego taktyka jest prosta. Jeżeli jest ku temu możliwość zrobić z obcej osoby przyjaciela a okazji do tego jest bardzo dużo. Przynajmniej on potrafi to bardzo szybko zrealizować. Kiedy już cię opęta, podpiszesz z nim bardzo szybko cyrograf i tym samym staniesz się jego źródłem dochodu. Zaproponuje pewna sumę, która zainwestuje w 100% interes i od tego otrzymasz jeszcze procenty. O nic się nie martw gdyż on już skrupulatnie wszystko zaplanuje. Jego technika działa bardzo skutecznie. Czy ci się to będzie podobało, czy nie to i tak pozbędziesz się twoich pieniędzy. Już on się o to dobrze o to postara. W samym Ustroniu Jacek M. oszukał całą masę swoich znajomych na większe lub mniejsze kwoty. Jeden stracił grubo ponad 100 tys. €. Kiedyś mieszkał w Skoczowie i kiedy omotał jednego z największych recydywistów tego miasta na dużą kasę, opuścił w ciągu niespełna kilku godzin w nocy mieszkanie, które tam wynajmował i zniknął bez śladu na długi okres. Jeżeli ktoś wie coś na ten temat, to proszę podzielić się swoimi wiadomościami.
Ofiara banku
6 miesięcy temu
W którym banku doszło do takiej sytuacji? Czy bank odrzucił reklamacje? Poszukuje takich osób, które padły ofiara na pracownika banku, ile jest przypadków, ile straciliście? W moim przypadku Santander. Piszcie
JACK
6 miesięcy temu
Największa fala to fala bredni płynąca z ust polskojęzycznego Ministra jednej choroby i nagłej śmierci !! Zamilcz Pan, bo nikt już nie chce słyszeć o fałszywej plandemii fałszywie dodatnich wyników testów, które jak stwierdził ich producent, nie powinny być używane do celów diagnostycznych !! „Szczepionki” / śmiercionki są 1000 razy groźniejsze niż grypa sezonowa, nazwana przez globalistów COVID ( COW ID - znakowanie bydła.), który leczy się Amantadyną lub Ivermektyną w ciągu kilku dni. Sataniści chcą z użyciem broni biologicznej, podstępnie nazwanej „szczepionkami” wymordować 7 miliardów ludzi na ziemi !!! Polacy, jeszcze tego nie widzicie ?? Teraz opracowali szczypawy, które będą rozkładać organy wewnętrzne od środka, jak jad pająka - czarnej wdowy. Czekają tylko na zalegalizowanie szczypaw i wprowadzenie przymusu szczepień, a wtedy medycy będą zabijać obywateli śmiercionośnymi zastrzykami, w asyście Policji i obcego wojska. Po tym, jak pazerne sługusy nazistów zakończą swoje zadanie zniszczenia Polaków, oni również będą zlikwidowani, a ich majątki, zbudowane na krzywdzie ludzkiej, przejdą w łapy zbrodniarzy, którzy zaplanowali tę fałszywą plandemię !! Wiecie co zamierza zrobić ten przebiegły Minister "Zdrowia" ?? Chce wprowadzić niekonstytucyjną ustawę dla Przedsiębiorców, zezwalającą m.in. na to, aby Przedsiębiorcy mogli sprawdzać pracowników, czy są zaszczepieni, a potem cwaniak chce przepchnąć kolanem ustawę 1449, która na tych samych Przedsiębiorców będzie nakładać kary finansowe od 5000 zl do 30 000 zł za brak donosicielstwa na swoich pracowników o nie zaszczepieniu się bronią biologiczną z truciznami: tlenkiem grafenu i białkiem kolca !!! Przejrzeliśmy Twoje plany polskojęzyczny niszczycielu zdrowia i życia Polaków !!! Polacy mówią Ci po dobroci: najlepiej jak najszybciej opuść ten rządowy stołek i wyjedź do swojej prawdziwej Ojczyzny , bo żaden inteligentny Polak nie ma zamiaru Cię dłużej słuchać i tolerować !!
Podatnik
7 miesięcy temu
Już oszustwo nie na wnuczka czy policjanta a na oszusta. Nie dziwne, że złodziejstwo bezkarne skoro policja zajęta jedynie lepieniem mandatów kierowcom.
tentegoten197...
7 miesięcy temu
Szkoda,że głupota nie boli.
...
Następna strona