Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

Uzupełnili wniosek. CPK czeka na decyzję wojewody

6
Podziel się:

CPK złożyła w poniedziałek 16 segregatorów dokumentów, dotyczących 2339 działek - poinformował we wtorek mazowiecki Urząd Wojewódzki. Dokumenty trafiły do urzędu w ramach uzupełnienia wniosku o decyzję lokalizacyjną dla lotniska. Ich sprawdzanie może potrwać kilka dni.

Uzupełnili wniosek. CPK czeka na decyzję wojewody
CPK złożyła w mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim 16 segregatorów dokumentów, dotyczących 2339 działek (CPK, CPK)

Urząd potwierdził, że w poniedziałek spółka CPK złożyła dokumenty do wniosku o wydanie decyzji lokalizacyjnej dla inwestycji Budowa Lotniska Centralnego Portu Komunikacyjnego. W dołączonym do nich piśmie inwestor wyjaśnił, że dokonał pełnej rewizji map z załącznika do wniosku, skorygował wszystkie arkusze mapy o brakujące numery oraz poprawił symbolikę mapy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lasek musi odejść? "Nie nadaje się do tej funkcji"
W pierwszej kolejności urząd wojewódzki ma sprawdzić, czy wszystkie braki zostały w ten sposób uzupełnione. Dokumenty zebrane w 16 segregatorach trafiły do Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa MUW. Do sprawdzenia jest 2339 działek, proces ten może zająć kilka dni - poinformował urząd wojewódzki.

Jeżeli wszystkie dokumenty zostały uzupełnione i właściwie poprawione, wówczas, zgodnie z przepisami, wszystkie strony zostaną poinformowane o wszczęciu procesu i możliwe będzie wydanie decyzji lokalizacyjnej. Uzyskanie decyzji lokalizacyjnej pozwala na złożenie wniosku o pozwolenie na budowę.

Jak przypomniał Mazowiecki Urząd Wojewódzki, spółka CPK złożyła wniosek do Wojewody Mazowieckiego w październiku 2023 r., ale potrzebowała dodatkowego czasu jego na uzupełnienie.

W lutym 2024 r. Wojewoda zwrócił wniosek spółce CPK, wezwał do uzupełnienia braków, na które spółka otrzymała kolejne 60 dni. 5 kwietnia br. do Urzędu wpłynęło pismo pełnomocnika inwestora z prośbą o przedłużenie terminu na uzupełnienie o dodatkowe 30 dni, a wojewoda przychylił się do tego wniosku. Na uzupełnienie spółka CPK miała czas do 20 maja.

Budowa CPK. Takiej inwestycji w Polsce jeszcze nie było

Spółka CPK została powołana do przygotowania i realizacji Programu wieloletniego Centralnego Portu Komunikacyjnego, obejmującego m.in. budowę nowego lotniska centralnego dla Polski oraz inwestycji towarzyszących, m.in. linii kolejowych, dróg ekspresowych i autostrad. CPK jest w 100-proc. własnością Skarbu Państwa.

Pod koniec października ub.r. rząd przyjął Program Wieloletni, który zapewniał finansowanie projektu CPK do 2030 r. w wysokości 155 mld zł. Miało to pozwolić na kontynuację projektowania, wykup nieruchomości i realizację robót budowlanych.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. hektarów ma być wybudowany port lotniczy. W skład CPK mają wejść też inwestycje kolejowe: węzeł przy porcie lotniczym i połączenia na terenie kraju, które powinny umożliwić przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz.

Chcesz mieć wpływ na rozwój serwisu money.pl? Weź udział w badaniu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
Wwa
1 tyg. temu
CPK jednak powstanie. Brawo. To wazne dla stolicy. Budowac asap.
Kielczanin40+
3 tyg. temu
Nie widzę nadal obiektywnej analizy SWOT budowy portu CPK.... Czy naprawdę tym "obiektywnym ekspertom" aż tak trudno znaleźć 7 zwlet, 7 wad, 7 szans i 7 zagrożeń budowy CPK? ...
Kali
4 tyg. temu
Nikt się nawet nie zająknie o likwidacji nowego, drakońskiego prawa wywłaszczeniowego, napisanego pod dyktando pełnonocnika Horały, właśnie na potrzeby CPK. Jak łatwo i wygodnie wzuć jeszcze ciepłe, śmierdzące buty po poprzednikach... I dym ać rodaków. A że krzyczą, że boli? Musi boleć, byle nie tych, co dym ają...
FTA
4 tyg. temu
Lasek, ty oszukańcu! Przed wyborami jeździł po wioskach i obiecywał, że CPK nie będzie. Mało ze skóry opas nie wylazł. Doszli do władzy i się odmieniło. Złapali peowcy smaka na konfitury...Ja na przykładzie tego koryta przemyślałem swoje podejście do polityki. Już więcej moja stopa nie postanie w żadnym lokalu wyborczym. Po co głosować, jeśli wszyscy robią takie same świństwa? Szkoda czasu, nerwów i pieniędzy. Niech luje sami się między sobą wybierają, wyjdzie na to samo. Fcuk Them All! 😬
Agula
4 tyg. temu
A włascicieli tychże działek już pytali o zgodę....albo dali jakąś propozycję w zamian i kasę na nowe domy....