Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Volkswagen ponownie wstrzymuje produkcję. Powodem słaba sprzedaż

10
Podziel się:

Z powodu spadku sprzedaży w wyniku kryzysu wywołanego pandemią, Volkswagen musiał czasowo wstrzymać produkcję niektórych modeli w fabrykach w Niemczech. W Polsce fabryki Volkswagena pracują z wykorzystaniem 20 proc. mocy produkcyjnych.

 Volkswagen ponownie wstrzymuje produkcję. Powodem słaba sprzedaż
Volkswagen ponownie wstrzymuje produkcję. Powodem słaba sprzedaż (wikimedia)

W głównym zakładzie w Wolfsburgu w Niemczech produkcja trzech modeli zostanie wkrótce całkowicie wstrzymana na cztery dni. Chodzi o modele Tiguan, Touran i Seat Tarraco, informuje niemiecki portal Automobil Produktion. Zmiany dotyczą także Golfa 8, którego produkcja w tym czasie zostanie zmniejszona.

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, pod koniec kwietnia Volkswagen rozpoczął produkcję w Zwickau, a następnie w centrali w Wolfsburgu i kilku innych europejskich lokalizacjach. Jednak klienci zachowują ostrożność, a sprzedaż spadła.

– Po pięciotygodniowej przerwie, nasze fabryki w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni wznowiły produkcję w systemie jednozmianowym z 20 proc. zdolnością produkcyjną – mówi Patrycja Kasprzyk, rzecznik prasowy Volkswagen Poznań.

– Wielkość produkcji zależy w tej chwili z jednej strony od popytu i sytuacji na rynkach zbytu, z drugiej natomiast strony od płynności dostaw. Obecnie nie ma niebezpieczeństwa ponownego wstrzymania produkcji, ale sytuacja jest dynamiczna i stale ją monitorujemy – dodaje.

W pierwszym kwartale liczba rejestracji nowych samochodów osobowych w Polsce spadła o 23 proc. rok do roku i wyniosła 107,6 tys., wynika z raportu PZPM i KPMG w Polsce "Branża motoryzacyjna". - Już po wynikach pierwszego kwartału widać, że wpływ pandemii na branżę motoryzacyjną będzie bardzo duży. Szacunki mówią, że w drugim kwartale średni spadek sprzedaży wszystkich pojazdów może wynieść nawet 60-70 porc. – czytamy w opublikowanym na początku maja raporcie. Zakładając, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy sytuacja zacznie się stabilizować, jest nadzieja, że w trzecim i czwartym kwartale spadki będą niższe niż w drugim, jednak na powrót do stanu sprzed pandemii nie należy liczyć.

Z kolei liczba rejestracji elektrycznych samochodów osobowych oraz hybryd typu plug-in w Polsce wzrosła w pierwszym kwartale o 86 proc. rok do roku i wynisła 1 705, wynika z licznika elektromobilności, uruchomionego i aktualizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz PZPM.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
polak
rok temu
a nie wzrost cen ma na to wpływ
Dumny Posiada...
3 lata temu
Nie ma lepszych aut niż VW !!!
Polak nie jeź...
3 lata temu
a piecyki do obozowych baraków jeszcze robią w VW ? Widziałem taki jeden w Oświęcimiu Brzezińce miał ogromne logo VW z przodu. Tak tylko pytam bo dla mnie ta fabryka powinna już od 1945 roku przestać istnieć a jej logo powinno być widoczne jedynie w Muzeum a nie na samochodach obecnie produkowanych
Edi
3 lata temu
Muszą wyprodukować VW z wyświetlaczem do nawigacji 50" wtedy sprzedaż wzrośnie.
ABC
3 lata temu
Nikt nie chce już wieśwagenów?