Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
motoryzacja
13.05.2020 16:23

Volkswagen ponownie wstrzymuje produkcję. Powodem słaba sprzedaż

Z powodu spadku sprzedaży w wyniku kryzysu wywołanego pandemią, Volkswagen musiał czasowo wstrzymać produkcję niektórych modeli w fabrykach w Niemczech. W Polsce fabryki Volkswagena pracują z wykorzystaniem 20 proc. mocy produkcyjnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wikimedia)
Volkswagen ponownie wstrzymuje produkcję. Powodem słaba sprzedaż

W głównym zakładzie w Wolfsburgu w Niemczech produkcja trzech modeli zostanie wkrótce całkowicie wstrzymana na cztery dni. Chodzi o modele Tiguan, Touran i Seat Tarraco, informuje niemiecki portal Automobil Produktion. Zmiany dotyczą także Golfa 8, którego produkcja w tym czasie zostanie zmniejszona.

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, pod koniec kwietnia Volkswagen rozpoczął produkcję w Zwickau, a następnie w centrali w Wolfsburgu i kilku innych europejskich lokalizacjach. Jednak klienci zachowują ostrożność, a sprzedaż spadła.

– Po pięciotygodniowej przerwie, nasze fabryki w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni wznowiły produkcję w systemie jednozmianowym z 20 proc. zdolnością produkcyjną – mówi Patrycja Kasprzyk, rzecznik prasowy Volkswagen Poznań.

– Wielkość produkcji zależy w tej chwili z jednej strony od popytu i sytuacji na rynkach zbytu, z drugiej natomiast strony od płynności dostaw. Obecnie nie ma niebezpieczeństwa ponownego wstrzymania produkcji, ale sytuacja jest dynamiczna i stale ją monitorujemy – dodaje.

W pierwszym kwartale liczba rejestracji nowych samochodów osobowych w Polsce spadła o 23 proc. rok do roku i wyniosła 107,6 tys., wynika z raportu PZPM i KPMG w Polsce "Branża motoryzacyjna". - Już po wynikach pierwszego kwartału widać, że wpływ pandemii na branżę motoryzacyjną będzie bardzo duży. Szacunki mówią, że w drugim kwartale średni spadek sprzedaży wszystkich pojazdów może wynieść nawet 60-70 porc. – czytamy w opublikowanym na początku maja raporcie. Zakładając, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy sytuacja zacznie się stabilizować, jest nadzieja, że w trzecim i czwartym kwartale spadki będą niższe niż w drugim, jednak na powrót do stanu sprzed pandemii nie należy liczyć.

Z kolei liczba rejestracji elektrycznych samochodów osobowych oraz hybryd typu plug-in w Polsce wzrosła w pierwszym kwartale o 86 proc. rok do roku i wynisła 1 705, wynika z licznika elektromobilności, uruchomionego i aktualizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz PZPM.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-05-2020

JanikTrzeba obniżyć poważnie ceny albo stworzyć atrakcyjny program finansowania zakupu aut przez Banki dla zwykłego Kowalskiego na przykład kredyt na 0%

13-05-2020

Leodajcie normalne ceny to sprzedaż wzrośnie

14-05-2020

ABCNikt nie chce już wieśwagenów?

Rozwiń komentarze (9)