Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Odmrażanie gospodarki. Nowe zasady w komunikacji publicznej

Więcej osób będzie mogło skorzystać z transportu publicznego - ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Od poniedziałku pasażerowie będą mogli zająć 30 proc. miejsc siedzących i stojących w autobusach, tramwajach, metrze. Na ten moment limit to 50 proc. miejsc siedzących w pojeździe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Od poniedziałku nowe zasady w komunikacji publicznej

Od poniedziałku 18 maja zmienione zostaną reguły dotyczące transportu publicznego. Nastąpi zwiększenie limitu pasażerów - podał premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

- Do tej pory przewozić można było tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących. Teraz będzie to 30 proc. miejsc siedzących i stojących - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Z grafiki rządowej wynika jednak, że opcje są dwie. Limit wyniesie tyle, ile wynosi połowa miejsc siedzących (jak teraz) albo - opcja druga: tyle, ile wynosi 30 proc. miejsc siedzących i stojących, ale tu połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.

Oznacza to, że to zarządzający transportem publicznym będą decydować, z którego limitu skorzystają.

Jak pisaliśmy w money.pl, przepisy ograniczające liczbę pasażerów to problem, szczególnie teraz, kiedy otwarto galerie, przedszkola, żłobki, a część Polaków wróciła do pracy. Kierowcom trudno jest upilnować limitu.

- O poluzowanie restrykcji dotyczących transportu publicznego apelowaliśmy już trzy tygodnie temu - powiedziała money.pl Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy. - Powoli powracamy z pracy zdalnej do biur, otwarto galerie handlowe, przedszkola, coraz więcej osób musi korzystać z komunikacji publicznej, a tu obostrzenia nie ulegały zmianom - mówiła. - Od poniedziałku jednak więcej osób skorzysta z komunikacji miejskiej.

Gałecka zaznaczyła, że to było konieczne i wyczekiwane. - Mamy maksymalny skład puszczony na warszawskie ulice, jest pełna obsługa - powiedziała. Dodała, że zadbano o stworzenie stref buforowych dla kierowców, składy są często czyszczone i dezynfekowane.

Obejrzyj także: Kiedy znowu polecimy za granicę? Minister infrastruktury mówi, jakie sygnały płyną z Brukseli

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-05-2020

oho989t9Panie Morawiecki...liczba zakażen wzrasta a Pan odmraża wszystko co jest grane.....Przy 1000 zakażonych pozamykał Pan wszystko a teraz przy 17 tys … Czytaj całość

13-05-2020

realTaaaa..... A pracodawca poczeka na mnie do południa jak będę liczył czy już mogę wsiąść. Spoko. i jeszcze premie mi da.

13-05-2020

ZZZNo to się zacznie. Komunikacja zbiorowa to wylęgarnia wirusów. Życzę zdrowia.

Rozwiń komentarze (65)