Źródło wideo: © money.pl
Agnieszka Kopacz-Domańska

W 2024 r. czeka nas wysyp nowych mieszkań. Dołek przyjdzie rok później

- Rządowy program Pierwsze Mieszkanie jest przeznaczony dla ograniczonej liczby osób i z tego względu przy zapaści kredytowej, którą mamy obecnie, nie doprowadzi do rewolucji na rynku nieruchomości - powiedział w programie "Newsroom" WP Tomasz Narkun, inwestor i analityk rynku nieruchomości. – Program jest skierowany do młodych osób, które mają zdolność kredytową i nie posiadają żadnego mieszkania. Obecnie w budowie jest bardzo dużo mieszkań. W 2024 r. czeka nas wysyp oddanych przez deweloperów nowych mieszkań. Skutki ograniczania inwestycji przez deweloperów odczujemy dopiero w 2025-26 r. – przewiduje ekspert.

Więcej wideo
Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"
Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"
Nie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatkówNie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatków
Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.
Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"
Pieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dziejePieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dzieje
"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy
Wybrane dla Ciebie