Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marcin Walków
Marcin Walków
|
aktualizacja

W Polsce brakuje aut elektrycznych i ładowarek. "Izera ma szansę wypełnić lukę"

Produkcja polskiego samochodu elektrycznego ma pochłonąć 6 mld zł, a Skarb Państwa już przekazał na ten cel 500 mln zł. Czy nie lepiej byłoby te pieniądze zainwestować w infrastrukturę ładowania "elektryków"? Na to pytanie w programie Money.pl odpowiedział Piotr Zaremba, prezes spółki ElectroMobility Poland, która ma wprowadzić na rynek Izerę. - Jeśli chodzi o infrastrukturę, to typowy problem "jajko czy kura". Analitycy szacują, że w 2025 r. będziemy mieć 10 razy więcej punktów ładowania niż dziś, będzie ich ponad 40 tys. Nie brakuje firm, które chcą infrastrukturę budować. Brakuje uzasadnienia biznesowego, by stawiać kolejne słupki, bo brakuje samochodów. Na polskim rynku sprzedaje się tylko tyle samochodów elektrycznych, ile jest potrzebne, by wypełnić limity CO2. Jeśli nie ma "elektryków" na drogach, nie ma uzasadnienia dla kolejnych stacji ładowania. Rynek tych, którzy chcą stacje budować, jest, brakuje samochodów. Tę lukę ma szansę wypełnić Izera,...
rozwiń
44
Podziel się:
KOMENTARZE
(44)
Elektryk
8 miesięcy temu
Prąd drogi ? To nieprawda. Ostatni mój rachunek z PGE proszę bardzo, za 6 miesięcy zużycie 2817 KWh, do zapłaty 2019,76 zł. Więc wychodzi mniej, niż 1 zł za 1 KWh (dokładnie 0,716 zł). A w Niemczech cena 1 KWh = 0,33eur x 4,5 = 1,48zł. To gdzie jest taniej?? Niemiec musi zapłacić za te wiatraki, więc ma drożej.
Martinez
9 miesięcy temu
Polska to potrzebuje kompletnej przebudowy całej sieci energetycznej Kraju która w 80% pamięta czasy Gierka, bo wtedy była budowana. Ale to nie zostanie zrobione bo pis rozpieprzył pieniądze na ten cel. Pieniądze które Polska dostała górką od Unii Europejskiej w prawach do emisji. Pis co zrobił ? Sprzedał wszystkie prawa na giełdzie EEX. Pieniędzy nie ma, praw do emisji również. Przez to wszyscy macie w Polsce teraz takie rachunki za prąd. A ponieważ pis pieniędzy nie ma i mieć nie będzie miał przy tym co narobił w budżecie. To będziecie mogli sobie za kilka lat korbką kręcić żeby sobie cokolwiek podładować. A o elektrykach zapomnijcie, infrastruktura obecna tego nie wytrzyma bo jest przeciążona już od lat. O czym się mówiło i mówi już otwarcie.
Jacus
9 miesięcy temu
Będziemy mieć współczesną Syrenkę 105 na tle świata. Ale nasza narodowa
Dojna
9 miesięcy temu
pytanie jest czy Izera ma szanse powstać. Moim zdaneim typowe dojenie kasy od lat. Nie powstanie.
PAJACE1
9 miesięcy temu
VW, AUDI, TESLA, SKODA, TOYOTA, BMW, MERCEDES, LATA DOŚWIADCZENIA I OSTROŻNID WCHODZĄ NA RYNEK A NASI SPECE DAJĄ 6 MILIARDÓW ZLOTYCH NA START UP OSOBOM KTÓRE BĘDĄ SIE UCZYĆ ROBIĆ ELEKTRYCZNE SAMOCHODY A PÓŹNIEJ W 2026 BĘDĄ MUSIELI ZNALEŹĆ KLIENTA KTÓRY KUPI IZERĘ ZA 250.000ZŁ OD FIRMY KTÓRA ZACZĘŁA DZIEŃ WCZEŚNIEJ PRODUKCJĘ. NO JAJA JAK BERETY. MAM NADZIEJĘ ŻE ZATRUDNILI TAM RODZINY PIS I SUSKIEGO Z SASINEM SPECJALISTÓW OD LOTNISK W RADOMIU I KOPERT ORAZ JANUSZA KOWALSKIEGO I MACIEREWICZA DO TESTÓW ZDERZENIOWYCH. JANUSZ EWIDENTNIE Z WYPOWIEDZI WNIOSKUJĘ ŻE BIERZE UDZIAŁ W KRASZTESTACH OD PRZYNAJMNIEJ ROKU, BO GŁOWA NIE TA.
...
Następna strona