Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa chce obniżyć opłaty za ogródki restauracyjne i inne obiekty ustawione na ulicy

W czwartek warszawscy radni będą decydować o obniżce opłaty za zajęcie pasa drogowego. Projekt uchwały w tej sprawie jest już gotowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)
Warszawa chce pomóc restauratorom

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, obniżka na obejmować m.in. ogródki gastronomiczne i piwne, kioski i pawilony handlowe, usługowe, wystawowe, ekspozycyjne na ulicach i w przejściach podziemnych. Niższe opłaty przewidziano również za różnego rodzaju reklamy.

Opłata ma zostać obniżona o połowę i ma pomóc m.in. handlowi i branży gastronomicznej w odrabianiu strat spowodowanych epidemią koronawirusa. Gastronomia to jedna z branż, która na zarazie straciła najbardziej.

W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy, że przez epidemię "ograniczona została możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w szeregu branż, m.in. handlu i gastronomi, co przełożyło się na spadek dochodów, zarówno podmiotów objętych ograniczeniami, jak i z nimi współpracujących".

Obejrzyj też: Branża targowa i eventowa stoi. "Nawet 100 tys. osób straciło pracę albo jest na postojowym"

Obniżenie opłat ma obowiązywać do końca tego roku. Władze Warszawy szacują, że wpływy do budżetu zmniejszą się z tego powodu o około 5 mln zł - przy założeniu, że w tym sezonie na ulicach i chodnikach pojawi się mniej więcej podobna liczba obiektów, co w ubiegłych latach.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-05-2020

axdaco najmniej bilion zł jest do odebrania złodziejom z PO SLD i PSL, np. osocze cimoszewicza 24 mln USD = 100 mln zł

13-05-2020

pozory złodzieje robiąze 30 takich jest w centrum Warszawy, a poza centrum, może nawet mniej, to łaska Trzaskowskiego taka, że hohoho

15-05-2020

Wł.R.Ale szybko, tak działa postkomuna warszawska w ratuszu.

Rozwiń komentarze (3)