Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warta przeznaczy 10 mln zł na walkę z koronawirusem. Środki te miały trafić na promocję

Zamiast na kampanię promocyjną z okazji 100-lecia, Grupa Warta przekaże 10 milionów złotych na walkę z pandemią koronawirusa. Środki te mają trafić do szpitali zakaźnych. Firma uruchamia też akcję "Zostań w domu i pomagaj". Zakłada ona, że część pieniędzy ze sprzedaży trafi również na cel walki z pandemią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Grupa Warta przekaże 10 mln złotych na walkę z koronawirusem.

Nie będzie hucznej kampanii z okazji 100-lecia Grupy Warta. Firma poinformowała, że zamiast na reklamę, zgromadzone środki na ten cel przeznaczy na wsparcie polskiej służby zdrowia, która musi radzić sobie z walką z pandemią koronawirusa.

- W obliczu wielkiego wyzwania przed jakim wszyscy stanęliśmy Warta dołącza do szerokiej koalicji ludzi, firm i instytucji wspierających walkę z koronawirusem. Jesteśmy w sytuacji, gdy solidarność i odpowiedzialność społeczna jest najważniejsza. Dlatego też chcemy skierować nasze działania nie tylko do jednej wybranej grupy, ale szeroko - aby przeciwdziałać wszelkim skutkom wirusa, również społecznym i psychologicznym - komentuje Jarosław Parkot, prezes zarządu Warty, cytowany w komunikacie.

Warta deklaruje, że połowa środków trafi do szpitali, które są na pierwszej linii frontu z wirusem SARS-CoV-2. Pozostałe 5 mln - do wybranych placówek zakaźnych.

Zobacz też: Koronawirus. 1000+ dla branży turystycznej. Co jeszcze trafi do tarczy antykryzysowej?

Oprócz tego, Grupa Warta także uruchamia akcję "Zostań w domu i pomagaj". Ubezpieczyciel zapowiedział, że od każdej zawartej polisy przez swoich agentów, przekaże część składki na działania związane z walką z pandemią. Według szacunków zawartych w komunikacie, pomoc z tego tytułu może osiągnąć wysokość nawet 5 mln złotych.

Dla aptek rozwiązaniem mogłaby być likwidacja nocnych dyżurów.
Apteki narzekają na brak personelu. Koronawirus może doprowadzić do zamykania punktów

Co ciekawe, to agenci mają wskazać lokalne organizacje, do których trafi część środków z puli. Całkowita pomoc ma być rozdzielona po równo na wszystkie 16 województw.

Tadeusz Kościński jest ostrożnym optymistą, jeżeli chodzi o wzrost gospodarczy Polski w 2020 roku.
Koronawirus uderza w gospodarkę. Kościński mówi o wzroście PKB Polski

- Dziś ludzie potrzebują działań, które ich wzmocnią, pomogą budować wspólnotę i poczucie solidarności. Szukają pozytywnych wzorców i codziennych bohaterów, którzy dadzą im nadzieję. To oczywiste, że w tych trudnych chwilach powinniśmy być razem i działać wspólnie. Dlatego nasi agenci będą mieli realny wpływ na to, jak środki zostaną wykorzystane - tłumaczy Jarosław Parkot.

Grupa Warta to najstarsza firma ubezpieczeniowa na polskim rynku (założona w 1920 roku). Składa się z dwóch spółek - spółki majątkowej TUiR Warta oraz spółki życiowej TUnŻ Warta.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-04-2020

ciekawyA przypadkiem danie pieniędzy w tym celu nie jest pewnym rodzajem reklamy :)?

02-04-2020

QWERTA o normalne szpitale nikt nie zadba na szpitalnych SOR-ach w Warszawie brakuje wszystkiego np SOR NA BANACHA!!!

03-04-2020

ObserwatorBrawo. A teraz co zafunduje rząd z Kaczyńskim w zanadrzu oprócz wyborów 10 maja. Słucham!

Rozwiń komentarze (14)