Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Warta przeznaczy 10 mln zł na walkę z koronawirusem. Środki te miały trafić na promocję

14
Podziel się:

Zamiast na kampanię promocyjną z okazji 100-lecia, Grupa Warta przekaże 10 milionów złotych na walkę z pandemią koronawirusa. Środki te mają trafić do szpitali zakaźnych. Firma uruchamia też akcję "Zostań w domu i pomagaj". Zakłada ona, że część pieniędzy ze sprzedaży trafi również na cel walki z pandemią.

Grupa Warta przekaże 10 mln złotych na walkę z koronawirusem.
Grupa Warta przekaże 10 mln złotych na walkę z koronawirusem. (iStock.com)
bELBfPit

Nie będzie hucznej kampanii z okazji 100-lecia Grupy Warta. Firma poinformowała, że zamiast na reklamę, zgromadzone środki na ten cel przeznaczy na wsparcie polskiej służby zdrowia, która musi radzić sobie z walką z pandemią koronawirusa.

- W obliczu wielkiego wyzwania przed jakim wszyscy stanęliśmy Warta dołącza do szerokiej koalicji ludzi, firm i instytucji wspierających walkę z koronawirusem. Jesteśmy w sytuacji, gdy solidarność i odpowiedzialność społeczna jest najważniejsza. Dlatego też chcemy skierować nasze działania nie tylko do jednej wybranej grupy, ale szeroko - aby przeciwdziałać wszelkim skutkom wirusa, również społecznym i psychologicznym - komentuje Jarosław Parkot, prezes zarządu Warty, cytowany w komunikacie.

Warta deklaruje, że połowa środków trafi do szpitali, które są na pierwszej linii frontu z wirusem SARS-CoV-2. Pozostałe 5 mln - do wybranych placówek zakaźnych.

bELBfPiv
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. 1000+ dla branży turystycznej. Co jeszcze trafi do tarczy antykryzysowej?

Oprócz tego, Grupa Warta także uruchamia akcję "Zostań w domu i pomagaj". Ubezpieczyciel zapowiedział, że od każdej zawartej polisy przez swoich agentów, przekaże część składki na działania związane z walką z pandemią. Według szacunków zawartych w komunikacie, pomoc z tego tytułu może osiągnąć wysokość nawet 5 mln złotych.

bELBfPiB

Co ciekawe, to agenci mają wskazać lokalne organizacje, do których trafi część środków z puli. Całkowita pomoc ma być rozdzielona po równo na wszystkie 16 województw.

- Dziś ludzie potrzebują działań, które ich wzmocnią, pomogą budować wspólnotę i poczucie solidarności. Szukają pozytywnych wzorców i codziennych bohaterów, którzy dadzą im nadzieję. To oczywiste, że w tych trudnych chwilach powinniśmy być razem i działać wspólnie. Dlatego nasi agenci będą mieli realny wpływ na to, jak środki zostaną wykorzystane - tłumaczy Jarosław Parkot.

Grupa Warta to najstarsza firma ubezpieczeniowa na polskim rynku (założona w 1920 roku). Składa się z dwóch spółek - spółki majątkowej TUiR Warta oraz spółki życiowej TUnŻ Warta.

bELBfPiC

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bELBfPiW
KOMENTARZE
(14)
Jacuś
2 lata temu
Zamiast zrobić balet z Zenkiem na 100-cie oddali kasę szpitalom. Oby wszystkie duże firmy, w dobrej kondycji które na to stać tak postąpiły.
123
2 lata temu
A Panstwo co od siebie da? Nowy podatek czy premie dla pOSŁÓW?
Draństwo
2 lata temu
A "rząd" 2 miliardy z pieniędzy podatników na propagandę telewizyjną i telewizyjną kampanię Budynia zamiast na podstawowy sprzęt ochrony osobistej służby zdrowia.
bELBfPiX
Grzesiek
2 lata temu
I bardzo dobrze chcą się promować niech loga na maseczki naniosą i będzie to bardzo dobra reklama firmy.
Obserwator
2 lata temu
Brawo. A teraz co zafunduje rząd z Kaczyńskim w zanadrzu oprócz wyborów 10 maja. Słucham!