Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Węgry na krawędzi kryzysu. "Stosują rozwiązania rodem z komunizmu. Groźba głębokiej recesji"

- Węgry fatalnie radzą sobie z obecnymi problemami gospodarczymi. Pamiętając słowa Jarosława Kaczyńskiego i jego zapatrzenie w tamtym kierunku, powiedziałbym: nie dajmy „zbudapeszcić” Warszawy - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Artur Nowak-Far ze Szkoły Głównej Handlowej. - Stosują rozwiązania rodem z komunizmu, mamy ograniczanie cen i pomysły na limity zakupów wobec pustych półek w sklepach. To już było w komunizmie, mieliśmy kartki na żywność w Polsce. Nastąpiła kumulacja i na Węgrzech przed stacjami ustawiały się kilometrowe kolejki po paliwa, bo były tanie, gdyż rząd także i w tym przypadku wpłynął na ceny. Tylko, że tego paliwa nie było, a ponieważ rząd nie był w stanie dostarczyć surowca, to zdecydował się zwiększyć cenę o 30 proc. To są fatalne środki zarządzania gospodarką. Jedyne co węgierski rząd potrafi, to wdawać się w różnego rodzaju układy towarzyskie, by „przytulić” jak największe pieniądze. Wszystko wskazuje na to, że inflacja...

rozwiń
0
0
274
Podziel się
Komentarze (274)
zobacz więcej komentarzy (274)
KOMENTARZE
(274)
ANDRZEJ
1 godz. temu
wczoraj spadły ceny masła i smietany Tusk mówi ze to przez Kaczynskiego
tytus71
miesiąc temu
za 3,50 to jaki to chlebek kupiłeś bo ja dziennie kupuje za dyche
eEmeryt
miesiąc temu
A Rudzielec prorokował i wymachiwał przed kamerami EKSPERTYZAMI, że na koniec roku chleb w Polsce 30 zł. będzie kosztował. A ja wczoraj normalnie za 3,50zł. kupiłem. Tyle on wart co i jego słowo. A za te ''reklamówki" z Biedronki, to na pewno go posadzą.
Kuba narodowy...
2 miesiące temu
Niestety ekonomii nie da się wymyślić od nowa. A nikt ci tyle nie obieca co populiści. Ciągle się na to nabieramy jako społeczeństwo. A niestety bycie roztropnym, oszczędnym i zdyscyplinowanym wymaga wyrzeczeń i hardości ducha.
Xxx
2 miesiące temu
Bratanki to bratanki za siły polityczne niewiele mozemy
...
Następna strona