Notowania

Auta na minuty przy Carrefourach. Umowa z 4Mobility

Car-sharing wchodzi w nowy etap rozwoju w Polsce. Carrefour dogadał się z firmą, która udostępnia samochody. Będą stały na parkingach przy warszawskich hipermarketach, czekając na klientów obładowanych zakupami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Carrefour / materiały prasowe)
Własny samochód niepotrzebny. Zakupy można załadować do wypożyczonego

Car sharing wchodzi w nowy etap rozwoju w Polsce. Carrefour dogadał się z firmą, która udostępnia samochody. Będą stały na parkingach przy warszawskich hipermarketach, czekając na klientów obładowanych zakupami.

Własny samochód staje się coraz mniej niezbędny. Najpierw Uber obniżył ceny taksówek, teraz coraz mocniej rozpychają się na rynku firmy, oferujące wynajem samochodu "na minuty". Najnowszym pomysłem jest zapewnienie transportu tym, którzy samochodów używają głównie do cotygodniowych zakupów w marketach.

Carrefour Polska oraz notowana na rynku NewConnect spółka 4Mobility nawiązały współpracę. W ramach umowy partnerskiej 4Mobility udostępnia usługę carsharingu przy trzech największych hipermarketach Carrefour w Warszawie, a użytkownicy aplikacji "Mój Carrefour" mogą korzystać z kuponów zniżkowych i taniej podróżować wypożyczonymi autami.

Dostaną na wstępie do dyspozycji kupon rabatowy o wartości 20 zł na dowolną podróż wypożyczonym autem na minuty. Kupon zniżkowy można wykorzystać po zarejestrowaniu i zalogowaniu się w aplikacji 4Mobility.

Zobacz też: 80 punktów karnych w 4 minuty

Samochody 4Mobility można będzie wypożyczyć przy hipermarkecie Carrefour w Centrum Handlowym Atrium Targówek (ul. Głębocka), Centrum Handlowym Wileńska (ul. Targowa) oraz Centrum Handlowym Arkadia (Al. Jana Pawła II).

- Do tej pory koncentrowaliśmy się głównie na inicjatywach własnych, wdrażając m.in. projekt Sąsiatki czy usługę Scan&Go - przyspieszającą proces płatności przy kasach. Teraz idziemy o krok dalej i aktywnie angażujemy do współpracy naszych zewnętrznych partnerów - powiedział Grzegorz Wazowicz, dyrektor usług finansowych i handlowych Carrefour Polska.

Założeniem jest umożliwienie klientom szybkiego i łatwego powrotu z zakupami do domu.

- Udostępniamy auta w miejscach, w których obserwujemy największe zapotrzebowanie na nowoczesną mobilność. Nasza obecność przy sklepach sieci Carrefour jest istotnym elementem w strategii rozwoju naszych usług car sharing - auta na minuty dostępne w tym miejscu będą atrakcyjne zarówno dla pracowników, klientów centrów handlowych oraz mieszańców najbliższej okolicy. Obecnie na terenie stolicy klienci mają do dyspozycji 300 aut 4Mobility - powiedział Paweł Błaszczak, prezes 4Mobility.

Carrefour Polska ma w Polsce prawie 900 sklepów: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Jest również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 powierzchni do wynajecia oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Car sharing jest alternatywą dla komunikacji miejskiej, taksówek lub własnego pojazdu. Samochód można wypożyczyć nawet na kilka minut. Wystarczy pobrać aplikację na smartfona, zarejestrować się w systemie, a następnie - po zalogowaniu - zarezerwować auto znajdujące się w pobliżu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: car sharing, handel detaliczny, transport, 4mb, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-06-2018

fasd"Własny samochód staje się coraz mniej niezbędny. " Chyba "coraz bardziej"

25-06-2018

EchArtykuł sponsorowany.

25-06-2018

myszataniej taksowka albo tesko z dowozem za 8 zeta

Rozwiń komentarze (7)