Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wsip
22.12.2015 17:37

Advent rozważa potencjalną sprzedaż WSiP

Advent International zaangażował doradców - Credit Suisse oraz Dom Maklerski Trigon - w celu dokonania przeglądu strategicznych opcji, w tym potencjalnego zbycia udziałów w Wydawnictwie Szkolne i Pedagogiczne - wynika z komunikatu spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)

Advent International zaangażował doradców - Credit Suisse oraz Dom Maklerski Trigon - w celu dokonania przeglądu strategicznych opcji, w tym potencjalnego zbycia udziałów w Wydawnictwie Szkolnym i Pedagogicznym - wynika z komunikatu spółki.

"Zarząd spółki Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informuje, że otrzymał od jedynego wspólnika WSiP informację o zaangażowaniu przez tego wspólnika doradców - Credit Suisse oraz Domu Maklerskiego Trigon S.A. w celu dokonania przeglądu strategicznych opcji, w tym potencjalnego zbycia, po wyrażeniu zainteresowań przez nabywców" - czytamy w komunikacie.

W październiku WSiP podpisały porozumienie z zakładowymi organizacjami związkowymi w sprawie szczegółowych zasad przeprowadzenia zwolnień grupowych. Procedura zawierania porozumień o rozwiązaniu umów o pracę albo wypowiedzeń umów o pracę pracowników objętych zwolnieniami grupowymi zakończy się do 31 grudnia 2015 r.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Sp. z o.o. to największy wydawca na polskim rynku, z najszerszą ofertą materiałów edukacyjnych. Obligacje spółki są notowane na rynku Catalyst. W 2010 r. właścicielem WSiP-u został fundusz inwestycyjny Advent International. Skarb Państwa sprzedał wówczas swoje udziały we WSiP, spółka przestała też być notowana na GPW.

Tagi: wsip, advent international, wydawnictwo, książki, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz