Notowania

cba
07.11.2015 16:51

Afera w Gaz-Systemie. Poważne zarzuty wobec dwóch dyrektorów

Wobec obu z nich zastosowano poręczenie majątkowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gaz System S.A.)

Zarzuty m.in. niegospodarności postawiono dwóm dyrektorom spółki Gaz-System - poinformował rzecznik gliwickiej prokuratury okręgowej Piotr Żak. Wobec obu z nich zastosowano poręczenie majątkowe.

Jak mówił Żak w piątek, obaj dyrektorzy zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne na zlecenie gliwickiej prokuratury okręgowej.

- Czynności z podejrzanymi się zakończyły. Złożyli obszerne wyjaśnienia, które mogą być podstawą dalszych czynności procesowych - poinformował Żak.

Dodał, że "w piątek obu osobom przedstawiono zarzuty niegospodarności, wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach poprzez nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków". Zarzuty, jak podał, dotyczą lat 2007-2010.

Rzecznik gliwickiej prokuratury poinformował ponadto, że "wobec obu prokurator zastosował nieizolacyjne środki zapobiegawcze - poręczenie majątkowe". W przypadku jednego z nich to 30 tys. zł; drugiego - 120 tys. zł. Wobec jednej z tych osób zastosowano również "zawieszenie w czynnościach służbowych".

W piątek Żak wyjaśniał, że nadzorowane przez prokuraturę śledztwo w sprawie działania na szkodę spółek gazowniczych prowadzi katowicka delegatura CBA. Zarzuty oszustwa usłyszały wcześniej już dwie osoby - podał.

Powiedział też, że "obecnie udokumentowana szkoda, to około 2 mln zł", a sprawa ma charakter rozwojowy. Przestępstwo polegało na "zawieraniu przez przedstawicieli spółek państwowych fikcyjnych umów na wykonywanie określonych prac i wyprowadzaniu w ten sposób pieniędzy ze spółek".

Tagi: cba, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz