Notowania

bgż bnp paribas
30.03.2016 15:17

Akcjonariusze BGŻ BNP Paribas zdecydowali o połączeniu z Sygma Bankiem

Akcjonariusze BGŻ BNP Paribas zdecydowali o połączeniu z Sygma Bankiem poprzez przeniesienie całego majątku (wszystkich aktywów i pasywów) Sygma Bank Polska na BGŻ BNP Paribas na zasadach określonych w planie połączenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe BGŻ BNP Paribas)

"Połączenie nastąpi pod warunkiem uzyskania wymaganych prawem zgód i zezwoleń związanych z połączeniem, w tym zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na połączenie. Połączenie nastąpi z chwilą jego rejestracji w rejestrze przedsiębiorców przez właściwy sąd rejestrowy" - czytamy w uchwałach walnego.

Bank podał, że na skutek połączenia, BGŻ BNP Paribas wstąpi we wszystkie prawa i obowiązki Sygma Banku, a Sygma Bank zostanie rozwiązany, bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego, z dniem wpisania połączenia do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.

"Realizacja połączenia nastąpi po uzyskaniu wymaganych prawem zgód i zezwoleń związanych z połączeniem, w tym zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na połączenie. W związku z połączeniem nie jest planowane dokonanie zmian w statucie banku BGŻ BNP Paribas" - czytamy dalej.

Zarząd BGŻ BNP Paribas wyznaczył wartość aktywów netto Banku BGŻ BNP Paribas na 30 listopada na podstawie nieaudytowanego bilansu, na kwotę 6,15 mld zł, zaś wartość aktywów netto Sygma Bank Polska S.A. (rozumiana jako różnica pomiędzy sumą aktywów i sumą pasywów) wg stanu na 30 listopada 2015 r. została wyceniona przez zarząd Sygma Bank Polska na 269,14 mln zł.

BGŻ BNP Paribas informował w połowie marca, że połączenie operacyjne z Sygma Bank Polska nastąpi w 2017 roku i jest w trakcie szacowania zarówno kosztów, jak i synergii związanych z integracją Sygma Banku z BGŻ BNP Paribas.

Bank BGŻ BNP Paribas jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Bank jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW.

Tagi: bgż bnp paribas, połączenie banków, banki, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz