Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Andrzej Jaworski: będą zmiany w projekcie ustawy o podatku handlowym

Andrzej Jaworski: będą zmiany w projekcie ustawy o podatku handlowym

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych Andrzej Jaworski zapowiada zmiany w projekcie ustawy o podatku handlowym. Polityk PiS mówił w radiowej Jedynce, że z jego komisji wyjdzie "zupełnie inna ustawa".


Rozwiązania proponowane przez ministerstwo finansów krytykowały organizacje kupców, a także wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Głównym punktem sporu jest pomysł objęcia podatkiem członków sieci franczyzowych, czyli niezależnych przedsiębiorców działających pod wspólnym szyldem.


Andrzej Jaworski zapewniał, że postulaty handlowców zostaną wysłuchane. - Pragnę uspokoić wszystkich słuchaczy, którzy prowadzą sklepy, zwłaszcza małe sklepy, rodzinne, że to, co wyjdzie z komisji, to będzie zupełnie inna ustawa niż ta, która w tej chwili była dyskutowana i która odzwierciedli oczekiwania kupców - wyjaśniał w radiowej Jedynce poseł PiS.


Wstępny projekt podatku handlowego krytykował wicepremier Mateusz Morawiecki. Zdaniem ministra rozwoju, na propozycji resortu finansów ucierpią małe sklepy, które mogą być zmuszone do zapłacenia takiego samego podatku co wielkie hipermarkety.


Andrzej Jaworski tłumaczył, że te obawy podzielało także wielu posłów PiS. - Przypominamy, że inne były założenia zgłaszane przy powstaniu tej ustawy, inne znalazły się w tych zapisach - tłumaczył szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych.


Mimo tych zapowiedzi, handlowcy nie odwołali swojego protestu w Warszawie. Przemarsz spod hali Torwar przed Sejm ma rozpocząć się w czwartek o godz. 11:00. Demonstracja ma potrwać do 15:00.

IAR
Czytaj także
Polecane galerie
krezus801
141.0.12.* 2016-02-12 15:35
ten etnolog kumpel kurskiego z jego poręczenia już rozłożył stocznię gdańską a teraz się bierze za finanse!!! skąd pisowcy biorą tych "fachowców"??
Trash
141.0.12.* 2016-02-11 18:00
Etnograf szefem sejmowej komisji finansów publicznych. Gratuluję jądra. Hahahaha hahaha
al405
213.108.112.* 2016-02-11 15:16
Szkoda że ten pan nie kuma ekonomi , prawa gospodarczego , prawa bankowego . Mówi to co mu karzą. Bardzo szybko się poci , co oznacza to co na wstępie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Zobacz więcej komentarzy (21)