Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Aresztowanie biznesmena z listy 100 najbogatszych Polaków. Podejrzenie oszustwa na kwotę 80 mln zł

553
Podziel się:

Romuald Ś. jeszcze w 2015 r. został sklasyfikowany na 84. miejscu na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". Jego majątek oszacowano wówczas na 355 mln zł.

Warszawa, 01.08.2011. Prezes PCZ Romuald Ś. podczas debiutu spółki na rynku NewConnect
Warszawa, 01.08.2011. Prezes PCZ Romuald Ś. podczas debiutu spółki na rynku NewConnect (Radek Pietruszka/PAP)

Udział w zorganizowanej grupie przestępczej, ogłoszenie upadłości ze szkodą dla wierzycieli i oszustwo na kwotę 80 mln zł - takie zarzuty stawia prokuratura prezesowi Romualdowi Ś. i trzem innym członkom kierownictwa Polskiego Centrum Zdrowia. W środę zostali aresztowani.

Jak informuje "Gazeta Wrocławska", śledztwo w tej sprawie prowadzi policja i wrocławski wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej. Według śledczych, pokrzywdzonych jest 600 osób, które w większość są posiadaczami obligacji notowanego na NewConnect Polskiego Centrum Zdrowia (PCZ).

PCZ wraz z całą siecią spółek tworzył Polski Holding Medyczny PCZ. W jego skład wchodziło 10 podmiotów prowadzących 17 przedsiębiorstw leczniczych, cztery szpitale, cztery sanatoria, sześć przychodni, pogotowie ratunkowe, laboratorium diagnostyczne, trzy apteki i hurtownię medyczną. W czerwcu 2015 r. holding niespodziewanie ogłosił upadłość.

Jak informuje gazeta, według prokuratury upadłość nastąpiła z pokrzywdzeniem wierzycieli, a członkom kierownictwa PCZ zarzuca się także inne przestępstwa: faworyzowanie jednych wierzycieli kosztem innych przy wypłatach pieniędzy po ogłoszeniu upadłości, a także pranie brudnych pieniędzy.

Romuald Ś. jeszcze w 2015 r. został sklasyfikowany na 84. miejscu na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". Jego majątek oszacowano wówczas na 355 mln zł.

"Doktor nauk medycznych, stomatolog, twórca i właściciel 99 proc. udziałów w holdingu medycznym Polskie Centrum Zdrowia na Dolnym Śląsku. Dziś PCZ, skonstruowane na bazie przejętych placówek publicznej służby zdrowia, obsługuje prawie pół miliona pacjentów" - opisywał Romualda Ś. tygodnik.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(553)
wiesiek
7 lat temu
z tych 100 najbogatszych ,100 to zlodzieje w bialych kolniezykach
Grześ
7 lat temu
Kradli kradną i kraść będą bez względu na poglądy.ważne aby blisko koryta
Grześ
7 lat temu
Kradli
Snajper
7 lat temu
Teraz wiadomo dlaczego złodzieje i krętacze nawołują do nie posłuszeństwa Polskiemu Rządowi! Nie mogę pojąć dlaczego ten prosty Naród słucha tych wywrotowców i wychodzi na ulice! Kapuś Bolek,Kijowski nie dbający o swoje dzieci,Płk Stanu Wojennego Harcerz z Opola ,PO,Nowoczesna aż kwiczą za korytem!
Adi
7 lat temu
Teraz więcie dlaczego tego układu bronią PO Nowoczesna by żyło sie lepiej
...
Następna strona